Online: Членови: 0 | Гости: 221
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Малите чанти се апсолутен хит и оваа година: моден детаљ кој ќе го обожавате

 

Практично, модерно и впечатливо

Општо е мислењето дека жените и големите чанти се нераскинлив тандем. Шминка, огледало, паричник, клучеви, марамчиња - сето ова и многу повеќе, во повеќето случаи, ја исполнува 

внатрешноста на женската чанта.

 

Сепак, пред две сезони главен моден тренд станаа малите чанти во кои дамите веднаш се 

заљубија. Иако изгледа дека речиси ништо не може да се вклопи во нив, тие се всушност многу практични, бидејќи нема да одите „натоварени“ со главно непотребни работи кога ќе излезете од дома.

 

Карактеристично за нив е што можат да се комбинираат со најразлични парчиња облека, 

а одлично ќе се вклопат и со свечени стајлинзи, но и со некои полежерни, како тренерки или некои слични парчиња.

 

1. Мала црна чанта

Многу дизајнери веруваат дека малата црна чанта наскоро ќе стане модна класика, 

како бела кошула и мал црн фустан. Црната чанта е секогаш добра инвестиција, бидејќи ќе можете да 

ја носите во сите прилики и сезони.

2. Две во едно

Вака дизајнираните чанти беа популарни во 90-тите години на минатиот век. Ги носеа и мажи и жени, а овој додаток повторно стана 

незаменлив моден детал кога станува збор за стајлингот за секој ден. Кога ќе ја ставите оваа чанта околу половината преку сакото, всушност добивате „појас“ кој ја обликува вашата фигура.

3. Торба која му пркоси на студеното време

Доколку сакате и сакате малку да ја „зачините“ вашата комбинација, 

тогаш жолтата чанта е идеалното решение. Таа е мал, но моќен детаљ кој ќе го комплетира целиот стајлинг.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка