Online: Членови: 0 | Гости: 343
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Како да ги носите стартките оваа сезона?

Converse All Stars, односно познатите „стартки“ патики со децении го обележуваат модниот свет. Отпрвин, гумените обувки беа направени за работничката класа, а во 1917 година компанијата Converse ги лансираше првите патики All Stars. Гумен ѓон, платнен удобен материјал што го штити зглобот - дизајнот беше идеален за спортистите. Така познатата „стара дама“ стана задолжителен дел од кошаркарската униформа. Само, тогаш патиката беше кафена, а гумата црна.

 

Со текот на времето, Converse стана најголемиот производител на кошаркарски чевли во Северна Америка. И во седумдесетите години од минатиот век стариците повеќе не беа резервирани само за спорт, туку си го трасираа патот во модата. Отпрвин тие беа заштитен знак на рок и панк музичари, а потоа, со лансирањето на различни бои, модели и дезени, старите жени станаа незаменлив дел од афитот, без разлика на личниот стил и преференции.

Доколку барате порелаксиран изглед, комбинирајте ги омилените старки со фармерки, маичка и кардиган. Идеален аутфит за кул септемвриски вечери.

Скратените фармерки се враќаат во мода, а деколтираните фармерки се идеален избор. Совет е да изберете фармерки чија должина не го надминува глуждот, за да се видат целосно патиките.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка