Online: Членови: 0 | Гости: 96
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Од блејзер до тексас кошула: 7 парчиња кои вреди да ги имате

Нашата гардероба не треба да се менува како временската прогноза, некои работи остануваат активни во неа во текот на целата година. Ова се основни парчиња чија употребливост е значајна.Некои работи се безвременски, а меѓу нив се и разни класици кои сакаме да ги носиме и комбинираме секојдневно. Сето ова е дел од капсулната гардероба, односно онаа која лесно се склопува, без многу мака.Блејзерот оваа сезона доаѓа во голем број варијанти, од големи, до мали и елегантни, кои ја истакнуваат силуетата.

Тексас кошула можеме да носиме на разни здолништа, како онаа со животински принт, но и нешто поедноставно како фармерки.Третото парче на оваа топ листа е фустан кој изгледа како долга кошула. Многу е елегантен, го носиме соло или на панталони.Уште едно парче кое се исплати и ќе надживее многу трендови се панталоните украсени со интересен мотив.

 

Кога одите на некој посебен настан и не знаете што да облечете, врвен избор е свилената кошула. Го спасува секој аутфит Правилата за удобност се следат со уште едно практично парче - широки панталони на линија. Одлични се дури и на плетените џемпери.Еден од модните додатоци се издвојува и им одолева на трендовите. Станува збор за чевли со метален сјај од која било боја, бидејќи секогаш изгледаат толку шик и посебно.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка