Online: Членови: 0 | Гости: 159
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Топ совети за сјајна коса!

Фризерот Киран Тјудор открил топ совети кое влијае на миењето на косата, а со помош на кои ќе имате фризура како од салон...

 

Можеби ви се чини ништо полесно од миење на коса, но тука постојат многу грешки. Барем така кажува фризерот Киран. 

Внимавајте на сосотјките

Првиот чекор е избор на одговарачки шампон, кажува Киран, објаснувајќи дека „лошиот„ шампон може да направи повеќе штета отколку корист.

Избегнувајте шампони кои содржат SLS (натриум лаурит сулфат) бидејќи овие состојки можат многу да ја уништат вашата природна коса и да ја направат сува. 

 

Внимавајте на кожата на главата

Кога сте го одбрале одговорачкиот шампон, важно е на кој начин ја миете косата, односно кожата на глава.Фокусот треба да ви биде на кожата на главата , треба добро да ја исчистите и да ја нахраните за да здраво расте.

Миење

Секако е добро шампонот кој го користите да биде што поприроден, но сигурно не сте помислиле дека понекогаш може да се измие косата и без шампон. 

Не мора секогаш да користите шампон. Наместо тоа, измијте ја со вода и потоа нанесете балсам од краевите па потоа измијте. Тоа е посебно практично за оние кои вежбаат или имаат сува коса. 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.