Online: Членови: 0 | Гости: 125
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто. Денеска сакаме да гледаме романтична комедија. Затоа имаме листа на романтични комедии. 

 

 

Девојката на мојот брат 

Главните улоги ги имаат Стив Карел, Жулиет Бинош и Дејн Кук. Карел напишал неделна советодавна колумна во познат весник.  Тој е самохран родител на три керќи бидејќи неодамна ја загубил сопругата. Потполни неочекувано му се случува љубов во книжара кога ќе ја запознае Мари (Бинош). На семејната собиранка ќе дознае дека Мари се забавувала со неговиот брат Мич(Кук). 

 

 

 

Два дена во Париз

Сакаа со патот во Европа да ја вратат нивната љубов, а потоа во Париз ги сретнале нејзините родители и нејзината мината љубов. Француско-американскиот пар французинката Марион ( Жили Делпи) и американецот Џек ( Адам Голдберг) се обидува да ја обнови својата врската...

 

 

 

Всушност љубов

 

Филмот прикажува неколку љубовни приказни, чии главни ликови низ цел филм се испреплетуваат. Периодот е недела пред Божиќ, а колку може да биде комплицирана љубовта, всушност е едниставна и сведочи оваа сјајна екипа на глумци. 

 

Дефинитивно, можеби 

Рајан Рејнолдс го глуми ликот на триесетгодишен татко од Менхетен, кој се наоѓа сред развод и чија десетогодишна керќа почнува да му поставува прашања за неговиот живот пред брак. Таа сака да дознае апсолутно се за тоа како нејзините родители се запознале и вљубиле.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.