Online: Членови: 0 | Гости: 206
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Најдобри романтични филмови за романтична вечера

Можеби романтичнте филмови на сите не се омилен жанр, но за романтична вечера се добар избор.

 

50 први бакнежи

По првото успешно запознавање, Хенри(Адам Сендлер) сватил дека ако сака да биде во врска со Луси(Дру Баримор), секој ден, до крајот на животот, мора повторно да ја шармира и да го освои нејзиното срце.

Раскинување

Што се случува кога љубовта не е доволна? Иако ја раскинале врската Гери(Винс Вог) и Брук(Џенифер Анистон) одбиле да го напуштат заедничкиот стан, а тоа ќе доведе до макотрпно раскинување и потенцирани чувства.

Љубовта нема правила

Откако излегувањето со младата девојка стариот музикален мозок се вљубува во нејзианта мајка. Филмот на Ненси Мајерс во главните улоги ја носи Џек Николсон и Дајан Китон.

Случаен милионер

Кога сопственикот на пицерија во мал град и и писател Лонгфелоу Дидс наследил 40 милијарди долари од својот вујко, се преселиле во голем град и се нашол окружен со превртливи кои сакаат дел од колачот.Адам Сендлер во овој филм се придружува Винона Рајдер.

Што сакаат жените

Лошиот рекламен експерт Ник (Мел Гибсон) пробува да смисли реклама за типично женски производ, но при обидот да влезе во женската психа, ќе доживее несреќа, потоа станува способен да слушне се што сакаат жените и мислат...

Мојот најдобар пријател се жени 

Џулијан(Џулија Робертс) во текот на студиите ја раскинала врската со Микаел, со договор дека ќе се венчатт ако во 28 година сеуште се сами. Кога МИкаел (Дермонт Мулрони) и се јавил на Џулијан пред нејзиниот 28 роденден, тој и соопштил дека за три дена ќе се женел со Кимберли(Камерон Дијаз)

Романса во Сиетл

Популарната романтична комедија од 1990 ја режирала Нора Епхрон, а во главните улоги го обожуваме Том Хенкс и Мег Рајан. Том го глуми Сем чиј осумгодишен син смета дека е време да најде нова жена, а Мег ја глуми Ани која цела приказна ја слуша преку радио и си помислува дека Сем би можел да биде човекот на нејзиниот живот.

Подобро не може 

Мелвин Удал (Џек Николсон) е напорен, зајадлив њјујоршки писател кој има опсесвно-комплусивно пореметување. Животот му се променил кога неговиот сосед хомосексуалец го претепал и тој морал да оди во болница.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка