Online: Членови: 0 | Гости: 269
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба.

 

Мојата девојка 

Снимен по една година по мега хитот „Сам дома„, „Мојата девојка“ е далеку од комплексен филм, драма која ќе ги задоволи и постарите и децата. Една од најубавите, но и најтажни романтични комедии- незаборавна приказан за првата љубов и растењето, искрен поглед на светот на возрасните, но со очите на детето.

Единаесетгодишната Вада Султенфус(Ана Члумски) опкружена е со смрт:  нејзината мајка починала на пораѓај, а татко и Хари ( Ден Ајкроуд), е приватен погребник. Со сето тоа, Вада пати од хипохондрија, а нејзиниот најдобар пријател Томас( Меколи Калкин) од бројни алергии.

Кога татко и на Вада ќе вработи привлечна козметичарка Шели ( Џејми ли Кертис), Вада реагира љубоморно, плашејќи се дека ќе добие маќеа. Но, еден трагичен настан засекогаш ќе го промени нејзиниот живот...

 

Титаник

Титаник е американска епска романса и филм за катастрофата во 1977 година кој го режирал Џејмс Камерун.

Во оваа измислена приказна за најпознатата пловидба и брод глумат Леонардо ДиКаприо како Џек Давсон и Кејт Винслет како Роуз ДеВит Бутакер. Фатални се љубовници, засекогаш запаметени во филмскиот свет.

Иако се главни ликови и љубовната приказна е потполно измислена, во филмот се појавуваат и вистински личности.

Глориа Стјуарт во филмот глуми остарена Роуз која низ наративност не води низ целата приказна, а Били Зејн ја глуми Кала Хоклеј, нејзин свршеник од младите денови.

 

Убава жена

Филмот Убава жена ја лансирал Џулија Робертс во филмската ѕвездена орбита! Приказнатае бајка за проститутка и бизнисмен, двајца луѓе од потполно различни световим кои го пронаоѓаат она нешто што би можело да ги усмери во ист правец. Ричард Гир е Едвар Луис, бескомпромисен деловен човек, чија специјалност е преземање на фирмата односно делење и понатамошна продажба.

Во склоп на најновата задача патува во Лос Ангелес односно се одлучува да се опушти во друштво на проститутка. Не неговиот повик одговара млада и убава Вивиен Вард(Џулија Робертс) која многу брзо му се допаднала и ја повикува да поминат една недела заедно.

Сепак не би било во ред човек како него на тие бизнис прослави да се појавува сам. Хемијата помеѓу Едвард и Вивиен е видлива по првата ноќ што им се замешува во бизнис соработката.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full