Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:187
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

За нејзино расположение

За нејзино добро расположение ви треба на вас малку повеќе од флаша шампањско или вино. За девојката во кревет ви пружи незаборавно уживање, спремете се од рано наутро. Чекор по чекор, како што одат сказалките од часовникот. Намерата да нејзе во кревет и однесете топли кроасани, додека она мисли само на тоа како ќе стигне на работа или пак наутро пие само кафе, тоа е голема стратегиска „утка“. Наместо да ја затрупате со кроасани, само доставете и вода во чашата и тргнете и се од патот. Не ја брзајте да замине, оставете ја да ужива во своето вообичаено спремање за на работа. Кефето кое заедно ќе го испиете нема да го поремети постојаниот ритам, а ќе покаже дека сте и обратиле внимание. Едноствен почеток на денот.

Во идеалниот свет вие не би сте се брзале за на работа. Во реалноста се задоволуваме само со бакнеж за добро утро и една убава прегратка за чао. Но, ако ја допрете нејзината осетлива точка, таа цел ден ќе мисли на вас и одвај ќе чека да се врати дома за да ве види. Исто така многу важно е каде ќе ги ставите рацете. Ако нежно поминете преку нејзината половина, ќе извлечете бурна реакција. Но, тука треба да престанете. Само треба да ја поттикнете за да размислува што ја чека вечер.
И, секако, жените сакаат кога им се умилкуваме, кога по цел ден им пуштаме SMS-пораки и на прав начин максимално ги ангажираме. Потсетете ја на некој сексуален подвиг за да ја заинтересирате за покасно.

Како кај нас (машките) и кај жената, стресот може да ја убие желбата за секс. Поради тоа е важно да ја слушате (ако треба и до бесвест) и тоа навистина да ја слушате, а не да и „читате буквичиња“ и да и дадете некое непромислено решение. Затоа што разговорот може да биде и еден од најсилните афродизјаци, бидеќи со разговор ќе се ослободите од стресот и напнатоста.

Јаги |
Можеби ќе Ве интересира...
Жените во средно доба се посекси
Жените во средно доба се повеќе сексуално активно, откако кога биле во своите дваесети години...
од Романтичен |
7 причини за да се бакнувате
Не штедете ги бакнежите, бидејќи ползите од нив се многу повеќе од задоволството.
од sanya |
Стравови кои ве спречуваат да најдете вистинска љубов
Постои една стара поговорка која вели дека човекот мора прво да се сака самиот себеси, за потоа да го сакаат и другите.
од sanya |
7 сигурни знаци дека е заљубен во вас
Постојат мали знаци кои можат да ви ја решат дилемата дали вашиот партнер е заљубен во вас. За разлика од девојките кои
од Романтичен |
Коментари
super soveti! ali nazalost ne ziveam sonea za da i probam ali ke mu i kazam na tato
eee tato veke gi upotrebil...napreden tip e hehe svaka mu cast ....se nadevam i jas ke odam po negovite stapkiiiii
GLUPOSTI!!!Maskite nemaat vrska za takvi raboti
Ретко некој да го има направено ова за својата девојка, освен ако не е мрза и да чека се да му се стави во раце...
taka e nemam komentar maskite ne razmisluvat za takvo nesto!

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens