Online: Членови: 0 | Гости: 95
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Единствен знак открива дали сте во среќна врска или брак

Личностите во сериозна врска се  навикнале да делат се - скоро се.

 

Повеќето парови немам проблем со тоа да делат храна, тоалет и сметки, некои не сакаат баш. Истражувањата покажале дека во една квалитетна врска треба да разговарате со партнерот потполно искрено за се. 

 

Истражувањето заклучило дека паровите кои на партнерот ги кажуваат и најинтимните мисли се најсреќни во врските. Во истражувањето учествувале парови кои биле во врската веќе две и пол години. Испитаниците морале да откријат колку добра комуникација имаат со партнерот, за што разговараат со партнерот и дали се подготвени да разговараат за непријатни теми. На пример некои работи можат да се "разубават" и да не се кажат вистински, како бројот на бивши партнери и колку пари сме потрошиле на нови чевли. 

 

Меѓутоа и за такви банални работи треба да бидеме искрени, изгледа дека апсолутната искреност води до долготрајна врска.

 

 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.