Online: Членови: 0 | Гости: 218
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Како можам да дознаам со кого зборува?

Прекумерната љубопитност е маана за многумина од нас. Денес, кога сè во светот е неизвесно, не е ни чудо што сме се понесигурни за себе и за оние околу нас. Иако често им веруваме на најблиските, желбата да дознаеме нешто повеќе е секогаш таму некаде. Најголемите сомнежи се раѓаат кон партнерите, понекогаш оправдани, понекогаш не. Кога нашиот партнер има таен разговор за кој оди во друга соба, нормално е да бидеме сомнителни. Кој е тој од другата страна на линијата, зошто не можеме да слушнеме за што е муабетот, дали е се во ред?

 

Човечка природа е да се сомнева, а понекогаш и да избрзува до заклучоци. Како да се помирите? Ако имате основано сомневање затоа што сте слушнале дека флертувањето е дел од разговорот, тогаш најдобро е да го соочите партнерот со фактите. Ако сте само параноични, тогаш најдобро е да му пријдете на партнерот и да му објасните како се чувствувате непријатно кога тој разговара со некој друг без да ве слушате. Можеме да решиме многу работи со разговор, што значи дека можеме да постигнеме мир без претерано истражување и избрзани заклучоци.

 

Како да влезете во разговор?

Ако се сомневате дека партнерот ве изневерува затоа што премногу често зборува без ваше присуство, тогаш нормално е да се запрашате како да се пробиете во тој разговор? Навредувањето на личната приватност може да се категоризира како нарушување на приватноста, затоа имајте на ум дека можете да направите непоправлива штета со преземање на овој чекор. Дали може да влезе во разговор? Можеме да водиме разговори преку повици или пораки. И иако е малку полесно да се пробие во апликациите за пораки, прислушувањето на повиците е малку потешко. Денес има импресивен број на апликации кои можете да ги инсталирате за да имате увид во активноста на вашиот партнер на мобилниот телефон.

Што може да ви открие разговорот?

Доколку вашиот партнер води тајни разговори и преписки, нормално е да имате одредени сомнежи. Што може да ви покаже еден таков увид во разговорот? Може да ви открие дали вашите сомнежи се оправдани или не. Луѓето кои свесно изневеруваат никогаш не размислуваат за можноста да бидат фатени на дело. Денешното истражување покажува дека најголемиот број на измами се случуваат онлајн, поточно преку кореспонденција или повици. Како да ги препознаете знаците дека вашиот партнер потенцијално ве изневерува и како да се подготвите за конфронтација?

 

Ако вашиот партнер не се одвојува од мобилниот телефон или ако мобилниот е нон-стоп на тивко и со екранот свртен надолу - ова е алармантен знак дека нешто се крие од вас. Еве, најдоброто сценарио би било ако слободно би го прашале зошто го прави ова, крие ли нешто? Како што наведовме, самата реакција ќе открие дали сте биле во право или не. Разговорот е секогаш најдоброто решение. Кога ги изразувате вашите сомнежи, би било добро да наведете неколку примери во кои вашиот партнер е сомнителен и зошто сте се чувствувале измамени.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка