Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:571
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Како да флертувате?

Секоe женско во себе има способност да флертува за да добие машко внимание. Како и да е, не сите женски имаат самодоверба или знаат како да ја искористат оваа способност.
Флертувањето игра голема улога во светот на состаноците. Всушност, неможете да бидете викнати на состанок од ниедно машко додека не му дадете зелено светло – знак што покажува дека вие сте заинтересирана во него. После се, женските не се единствените што се борат со несигурноста во себе. Машките исто така чувствуваат несигурност и им е страв како ќе биде оценета нивната постапка, страв им е дека ќе ја прочитаат девојката погрешно, плашејки се дека ќе бидат одбиени, а особено се исплашени од женски кои на нив им изгледаат многу привлечни. Така, ако видите момче што мислите дека е привлечно и вие сакате комуникацијата да започне, вие треба малку да му помогнете на момчето! Со тоа што ке му помогнете него, вие ќе си помогнете и себе исто така – зошто вие го сакате него и сакате да разговарате со него, така флертувањето нека започне.
Флертувањето не мора да биде многу агресивно, тоа зависи од вашиот карактер. Ако вие природно сте срамежлива личност, тогаш вие ќе треба да бидете потивки со вашето флертување, но сеуште треба да праќате јасна порака. Ако вие не сте толку срамежлива и имате поагресивен карактер, тогаш вие можете да бидете по директни со вашето флертување. Тука се неколку идеи за флертување што вие може да ги користите следниот пат кога ќе видите момче што ќе сакате да го запознаете подобро.

 

За срамежливи девојки

1. Погледнете го во очи со насмевка.
Ако вие одите кон машко кое ви го фака погледот (ве гледа во очи), погледнете го во очи со нежна насмевка. Насмевката е покана, доволете му да знае дека сте отворени пријателски кон него.

2. Ако тој се ви врати на насмевната со насмевка, свртете се!
Штом го погледнавте во очи со насмевка, топката е на негов терен. Ако тој ви враќа на насмевката со насмевка, продолжете да одите. После неколку секунди, свтрете се назад и насмевнете му се повторно. Најверојатно ќе ве гледа одпозади ако му изгледате привлечна, така тој ќе ја види втората насмевка и ќе ви возрати со насмевка повторно. Ако има храброст, ќе ви се приближи и ќе започне разговор – и веќе можете да продолжите од таму.

3. Прекрстете ги нозете
Ако вие седите кога ќе видите машко што ви се свиѓа, тогаш насмевнете му се пријателски и прекрстете ја едната нога пополека ако носите суќничка. Со насмевката и со погледот ќе му кажете дека сте заинтересирани за него, но прекрстувањето на вашите нозе ќе го сврти ноговото внимание (кон вашите нозе) и тој ќе стане уште пољубопитен за вас.

Запомнете, мажите се визуелни суштества, така бидете сигурни дека тој ги гледа вашите физички квалитети. Ако вие седите, но не носите суќничка, тогаш вие може да направите нешто друго за да го привлечете неговото внимание! На пример, вие можете да ја навалите малку главата и потриете вашиот врат малку, иако нема да знате дали тој ве гледа, би требало тој да ве гледа како го триете вашиот сески врат!

 

За помалку срамежливи девојки

1. Загледајте се во него и започнете разговор!
Кога ќе видите машко кое ви се свиѓа, погледот во очи пак се употребува, зошто погледот е најмоќното сретсво кога пробувате да воспоставите контакт  со некого. Како и да е, ако не сте толку срамежлива и можете да направите поголем чекор, тогаш можете да започнете разговор кога тој поминува покрај вас, или вие поминувате покрај него. Вие можете флертувачки да кажете здраво со мек глас, кога тој ќе ви каже здраво, нежно погледнете го горе и доле. Тоа ќе биде премногу јасно за него дека сте заинтересирани, без да бидете премногу агресивни.

2. Започнете разговор
Ако вие сакате да го направите првиот чекор и да ги направите појасни вашите намери, без да се фрлите во него, вие можете да започнете заговор со него. Приближете му се, извинување, како на пример прашајте го каде се наоѓа нешто, мислење за нешто или дури да го земете неговото пенкало – што и да е со што ќе започнете разговор. Ако и тој е заинтересиран, вие нема да имате да правите ништо посебно, зошто тој ќе биде отворен пријателски кон вас!

3. Дадете му го или побарајте му го телефонскиот број!
Замислете си – ако вие случајно сретнете момче и има голема шанса да не го видите повторно еден од вас мора да направи голем потег. Ако вие немате проблеми со правење на поголеми потези тогаш можете да го побарате неговиот телефонски број (ако тој не го направи тоа прв), или може да го запишете вашиот број и да му го дадете со насмевка. Ако има хемија меѓу вас, тогаш тој ќе сака да биде во контакт со вас повторно колку што е можно побрзо!

Запомнете: Без разлика дали вие сте срамежлива или по агресивна девојка, една од најпривлечните нешта што женско може да го направи е насмевката! Тоа праќа пријателски вибрации и му покажува дека вие сте среќна девојка. Плус, насмевката го разубавува вашето лице и му дава шанса да ја види вашата вистинска убавина!

ZeroCool |
Можеби ќе Ве интересира...
Како да ја освоите?
Можеби пополнување на слободното време или држење за рака или да се бакнувате. Под поимот партнер се кријат многу објасн
од Марија |
Како да побарате прошка?
Познато е дека во секоја љубовна врска може да дојде до превара. Кога веќе ќе дојде до тоа и кога личноста...
од Романтичен |
Како да го импресионираш татко ѝ
Секој татко е различен. Тие го паметат и најмалиот детал. Ја бранат нивната ќерка од таквите дечковци какви што биле тие
од Романтичен |
Како да и пријдете на девојка
Сите сме имале прилика да видиме некој тип како и приоѓа на девојка или на група девојки и спонтано започнува разговор..
од Романтичен |
Коментари
cool soveti upotrebuvala sum nekoj od niv hehe
wwoooooooooooooooooooooooooooooooooooww
ej od iskustvo flertot e najubaviot osecaj ...ja cel zivot flertuvam,ne fakam deckovci,ne se muvam so sekoj a gi palam na svoj nacin najbolje probajte
Jas sum masko.I neznam sto da napravam za devojkata koja ja sakam.Sto treba da napravam

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.29107713699341&server_load=0.01&session=71574c19a51d38b6f1cc2be2f771ea0a&url=romanticni.mk%2Fljubovni-soveti%2Fkako-da-flertuvate-2503&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=54.196.208.187): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72