Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:135
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Контролирајте ги емоциите

Од машките секогаш се очекувало да бидат јаки и смирени. Тие секогаш морало да бидат во исто време и воздржани и смирени, јаки и способни кога тоа од нив се барало. Но во доцните шеесети години и жените добиле право на глас и машките биле по опуштени.   
Кога женските ќе кажат дека сакаат искреност, директност, право чувство од машките, не се секогаш во право. И тоа од причина што ниедно женско не сака да види машко како плаче, поготово не својот партнер. Па затоа еве пет совети како вие почувствителните машки да ги контролирате своите емоции.

Страв
Иако женските велат дека сакаат чувствителни машки околу нив, вистината говори нешто друго. Женските сакаат да се чувствуваат заштитено. Тие и понатаму сакаат да ги зашитите во мрачните улици, да ги убиете пајаците кои ги плашат и сигурно не сакаат да се криете позади нив додека они бркаат голема бубачка.

Љубомора
Женските многу пати велат дека мразат кога нивните дечковци се љубоморни. Додека таа е со другарите на кафе, вие сте сигурни дека тие и се само другари на неа и не чувствувате ни малку љубомора. Но и покрај тоа таа од вас очекува да покажете малку загрижување. Додека од едната страна треба да ги контролирате своите емоции, таа од вас бара да покажете како ви е важна и како се плашите да не ја изгубите.

Лутење
Постојат неколку чувства кои повеќе се поврзани со страста отколку со лутењето. Така од време на време вашата партнерка ќе побара од вас да ја искажете вашата лутина. Недостаток на лутина кај женските значи дека сте рамнодушни коа се во прашање некои аспекти од вашиот живот. Секако, изразената лутина треба да биде насочена кон нешто друго, а не кон неа.

Приврзаност
Женските бараат од машките да бидат приврзани. Колку и да уживаат во приврзаноста со партнерот, женските сакаат тој да не го покажува тоа на јавно место во голема мера. И во овој случај е важно да ги контролирате своите емоции. Држете се за раце во јавноста, повремено бакнете се, шетајте се прегрнати. Ова се совршени облици на изразување на вашата приврзаност кон неа во јавност. Вистинскиот облик на приврзаност зачувајте го за кога ќе се најдете дома кај некој од вас.

Тага
Традиционално машките не ја покажуваат својата тага. Денес женските сакаат да знаат дека и машките понекогаш тагуваат. Современите момци мораат да научат да ги контролираат своите емоции и да покажат од време на време дека се тажни и тоа во присуство на партнерката.

И после сè, женските и понатаму остнуваат да бидат комплицирани.

Можеби ќе Ве интересира...
Како да одолеете на искушението?
Понекогаш ни се случува да ни се допадне и онаа личност за која сме тврделе дека не е можно некогаш да пробуди такви чув
од Романтичен |
Мали трикови за големите заводничнки
Иако е нормално машкото секогаш прво да приjде на женско, посилниот пол обожава кога жените го превземаат првиот чекор в
од Романтичен |
Подароци за Нова Година
Наздравете за вашата љубов. Кога и да наздравите со чашите, без разлика дали тоа е шампањ, сок или пак само вода, просла
од Романтичен |
Пријателство меѓу машко и женско!?
Машките и женските можат да бидат пријатели. Постојат два видови на машко-женски пријателства...
од Романтичен |
Коментари
zenski..site maski se 4ustvitelni tazni se plasas i red dr 4ustva..tesko e da im stignete do srce koa ke im vlezete tamu posle se ko ma4inja mirni i sve ke bidat i ljubomorni i ke se plasat da ne ve izgubat i sve sea koj pojse koj pomalce ima i takvi na koj ne mozete da im stignete tie nz kao da gi kazam ali toa e jbg...a za temava nedostatok na lutina kaj zenskoto pa zenska mi non stop se luti i se karame za gluposti i se smee interesno bilo interesno e a i nervozno i aj najdi nzs slabo hehe toa se zivee nekako pozz...
interesna tema......cista vistina......i na kraj ODLICEN zaklucok
top e tekstov inace da te prasam da ne ti e prevzeman od top.mk poso ovoj tekst go imam tamu citano pred edno 6-7 meseci
jas cesto se pridrzuvam kon ovie i navistina zasega mi e odlicno
inaku maskite sekogas se tretirale kako braniteli... i taka treba da ostane posebno na zenskoto da i se pruzi pogolema zastita i da imate drugarsko odnesuvanje kon vasata partnerka
epa seaaaaa.....komplicirani sme sho da praime....

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.22914409637451&server_load=0.01&session=6d822044c854bad1fb3253508405c8d4&url=romanticni.mk%2Fljubovni-soveti%2Fkontrolirajte-gi-emociite-2504&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=3.90.12.112): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72