Online: Членови: 0 | Гости: 182
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Може ли во врската да се врати страста? Испробајте ги овие тактики..

Во љубовните врски по почетната страст и заљѕбеност, бакнежи и прегратки често стануваат рутина. Доколку приметите дека како пар сте надвор од колосекот, крајно време е нешто да промените.

1.Напишете љубовно писмо

Да искажете чувства со зборови не е секогаш лесно, а понекогаш мо е страв како партнерот ќе реагира на тој. Затоа, ако сте срамежливи, запишете чувства. Не само што парнерот ќе ви каже како се чувствува, туку е гест на примање на љубовно писмо многу романтично.

 

2.Побегнете заедно во природа

Отпатувајте од градот, тргнете се од станот и сите места кои ве потсетуваат на обврски и тоа што морате да го правите. Оставете ги мобилните телефони и компјутери и одете на прошетка, на планинарење или разгледување на непознат крај. Заедничката прошетка во природа ќе ве опушти, зближи и ќе ви даде чувство на заедничко достигнување ако притоа се прошетате на планина.

3.Покажете еден на друг нешто интересно

На почеток на врската се преставувате еден на друг певајќи, слушајќи музика, книги, облека и места кои ги сакате.Сетете се на работите кои не сте ги споделите, како стар филм кој го обожавате,а вашиот партнер не го гледал.

4.Разговарајте за соништа

Секојдневните разговори често се сведуваат на планирање на ручекот, расправи за финансиите или правење список за маркет. Испитување еден на друг за соништата, желбите и надежите отвара врата за креативни размени на мислења. 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка