Online: Членови: 0 | Гости: 491
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Пет нивоа на љубовна врска

Секоја врска се состои од неколку делови - од страсниот почеток, до затишјето и раѓањето на нова љубов. Некои парови можат да ги поминат сите пет нивоа и да ја најдат вистинската љубов, додека повеќето од нив застануваат на третото и одлучуваат да раскинат наместо да продолжат понатаму. Во следниот текст, дознајте кои се нивоата и како да се справите со различни ситуации:

Првото ниво - заљубување

Бенџамин Френклин одамна рекол: „Восхитот е ќерка на незнаењето“. Ова е првото ниво на таканаречената „љубов“ каде што не ја ни познавате личноста доволно добро и сте заљубени во неа. Тоа се случува затоа што сте занесени со привлечноста на таа личност. Се фокусирате на неговите квалитети и внимателно ги забележувате.

 

Верувате дека љубовта е вечна

Внимателно! Не е злато сè што блеска! Ова е вториот дел од првото ниво, кога мислите дека тој е најдоброто нешто што ви се случило. Размислете и не претерано размислувајте.

 

Второ ниво - ст

Љубовта се продлабочува, се чувствувате позаштитено и разгалено, а јасни ви се причините зошто вашата љубов ќе опстане и ќе трае вечно. Можеби немате „див“ секс, но тој е многу задоволувачки. Вие исто така се чувствувате ценети и како вие двајца сте единствените луѓе на светот.

 

Третото ниво - почеток на крајот

Сè изгледа катастрофално погрешно на ова ниво. Како нешто да се променило, вашата врска почнува да умира. Почнуваат да ви пречат мали работи, се чувствувате опкружени со проблеми. Почнувате да мислите дека можеби не е добра идеја да бидете во врска и да се посветите само на една личност. Затоа е точна познатата реченица „кога минуваш низ пеколот, не застанувај“.Само со одење напред и решавање на сите ваши проблеми ќе можете да продолжите со вашата врска.

Четврто ниво - создавање „вистинска љубов

На ова ниво, се опоравувате од проблемите и доаѓате до сржта на работите што ги предизвикуваат тие проблеми. Партнерот ве сака такви какви што сте и се труди да ве прифати на сите можни начини. Го разбира вашето понекогаш грдо однесување, кое не е затоа што сте злобни или затоа што не го сакате, туку затоа што можеби сте биле повредени во минатото.

 

Петто ниво - моќта на љубовта и партнерството

Сакате да ја канализирате вашата колективна моќ за да го промените светот. Заедно сакате да го направите светот подобро место за сите. Луѓето кои успеваат да го достигнат ова ниво имаат многу среќа. Крајната цел е постигната и двајцата сте опуштени. Не сакате да менувате ништо на партнерот и обратно. Добивте комплетност.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка