Online: Членови: 0 | Гости: 198
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Секс пред спиење гарантира добар сон

Научниците тврдат дека сексот пред спиење обезбедува најдобар одмор и најмирини соништа.

Истражувањта покажале дека секој шести лекар им препорачува на своите пациенти кои имаат проблем со сонот е вечерен секс.

Една последица на модерен стил на живот е и лошиот квалитет на сонот, а само 21 % од светската популација спие препорачано 8 часа.

Експертите предупредуваат дека е недоволно и неквалитетно спиење низ многу болести.

Советот за квалитетен сон сепак не е сосема романтичен. Третина од лекарите застапува став на спиење во одвоени кревети и обезбедува квалитетен одмор низ ноќта.

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка