Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:83
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Тајни кои машките...

Еве неколку тајни кои машките или се срамат или едноставно несакаат да ви ги откријат, а сепак им значат...

Се трудат да бидат верни
Во природата на машкото е да сака да спие со што повеќе девојки. Но кога навистина ќе засакаат некоја девојка, тие пробуваат да останат верни до крај.

Сакаат да бидете директни
Женските не треба да мислат дека машките интуитивно ќе ги претчувствуваат нивните желби и потреби. Тие се малку „тупави“ за да погодуваат. Има и девојки кои сакаат дискретно да нагласат што посакуваат, но тие пак нема да ја сфатат вашата порака. Сепак треба да бидете директни.

Спортот е религија
Машките искрено веруваат дека во споротот можат да го пронајдат смисолот за живот. Може да ги снема кога се игра некој важен натпревар, особено ако игра нивниот омилен тим и да заборават на сè останато.

Бидете најдобри пријатели
Секое машко бара девојка која не е само атрактивна, туку се сложува и со неговите другари. Тој потајно сака неговата избраница да им се допадне на неговите другари. Најубавото чувство за нив е кога ќе најдат девојка која е убава, паметна – и која им се допаѓа на неговите другари.

Тие ве сакаат вас, но ги мразат телефоните
Кога некога девојка ќе оди надвор од градот, макар и на 2 дена, таа има потреба да води „маратонски“ разговори по телефон. Но, машките не го сакаат тоа и затоа немојте да се прашувате каде е и зашто го нема да ви одговори на повикот.

Сакаат облини
Она што девојките го сметаат за совршено тело во потполност се разликува од она што машките сметаат дека е привлечно. Скоро сите машки сакаат да бидат со здрава девојка, која е „пополнета“ на сите места, отколку со девојка која можат да се прегрнат и самите себеси кога ќе ја прегрнат неа.

Место за дишење
Ако девојката сака да биде во центар на животот на партнерот, мора да му даде слобода да има и сопствен живот. Несигурните девојки често им приговараат на своите партнери, што во најчести случаеви доаѓа до прекин на врската.

 

Можеби ќе Ве интересира...
Што ги „пали“ машките?
И додека некои како хипнотизирани ќе се свртат по добри нозе на високи потпетици, некои ќе ги излуди...
од Романтичен |
Што ги иритира машките?
Момците прозбореа и ги кажаа десетте работи кои најмногу ги иритираат кај девојките, а девојките упорно ги прават...
од Романтичен |
Што им е секси на машките и женските?
Некои од девојките ги мачи големото газе, нерамниот стомак или брчките кои започнале да се појавуваат. Од друга страна п
од Романтичен |
Што машките најпрво забележуваат...
Машките кажуваат дека многу поскоро приметуваат некој суптилен детаљ, мала откриеност на кожата, сензуално движење или..
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens