Online: Членови: 0 | Гости: 227
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Треба да знаете дека љубовта не е единственото нешто што ја одржува врската, но иако не е единствено

Кога врската почнува да се распаѓа, луѓето често застануваат и се прашуваат дали е време за раскинување или дали вреди да се обидеме да го поправиме искршеното на мали парчиња.

Треба да знаете дека љубовта не е единственото нешто што ја одржува врската, но иако не е единственото нешто, дефинитивно е неопходно врската да го издржи и преживее тестот на времето и да докаже дека е посилна од се и дека љубовта сепак значи нешто.

1. Не сакате никој друг. И покрај тоа што има многу други луѓе околу вас, сепак размислувате само за една личност и цените се во однос на него и односот што сте го имале.

2. Кога го замислувате поранешниот партнер со некој друг, не се чувствувате добро, ви се врти стомакот и гори од завист и љубомора.

3. Не ви се допаѓа да бидете сингл, дури и кога тоа значи дека конечно можете да се пресметате со момчето на работа.

4. Одмаздата на бившиот партнер изгледа како глупава идеја.

 5. Не можете да го замислите животот со никој друг.

6. Не ви е интересно ниту патувањето со други луѓе.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка