Online: Членови: 0 | Гости: 241
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Во креветот е совршено, а во врската нешто недостасува? Науката објаснува зошто е тоа така...

Кога сте сами, во мракот на спалната соба, се е совршено. Функционирате како часовник.

Како нешто да недостасува. Едноставно, не е тоа тоа. Се на се, се гледа дека сексот единствено е нешто што ве спојува, секогаш да ве држи во врска.

Како што животот не е серија, важно е да се разбере зошто до оваков феноменален доказ.

Според некои истражувања, лоши интимни односи се еден од три причини поради кои паровите се разведуваат, затоа е важно да се работи на тоа, бидејќи навистина може да биде столб на интима, 

а подоцна и важен аспкет на врската. 

Сексот е важен за здравјето и добро функционирање на оргазмот.

Од друга страна, во други врски партнерите често избегнуваат експериментирање, односно, на некој начин, престануваат да ги „зачинуваат“ работите во спалната соба. 

Други причини кои можат да бидат и некакви приватни проблеми, кои можат да сметаат, па дури и да оневозможат да дојде до односи. Во такви ситуации е најважно да се биде отворен со партнерот, доколку е можно.

Трета причина, е честата незаинтересираност на партнерот за партнерката. Дали доживеала задоволство или не, тоа не е негов проблем. 

Тука на самиот старт ви е јасно, со каков тип имате работа. 

Од друга страна, голем број студии покажале дека жените се тие кои се незадоволни од односот.

Односно од добар секс манијак. На почеток е важно да запомните дека доколку интимните игри се добри, не би требало тоа да ви го замагли умот. 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка