Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1209
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Фраеру, не прави го тоа!

Сексот би требало да биде опуштен, но не сосема. Нападот на клиторисот, триење на брадавиците, оставање на искористениот кондом на масата... ова се некои од грешките кои машките ги прават, а НЕ би требале.

1. Не се бричите редовно
На некој брадата од 3 дена им изгледа мажествено и секси, но кога неизбричено машко во жарот на страста пробува да се бакнува, го гребе женското тело и доведува до иритација. Звуковите кои женското ќе ги испушта нема да бидат од уживање, туку од болка.

2. Дишење во уво
Голема е разликата помеѓу еротското шепотење и дишење во уво и дишењето во уво за време на секс. Затоа бидете внимателни.

3. Не ги тријте нејзините брадавици
Брадавиците се многу чувствителни, и со нив треба многу нежно и внимателно. Запомнете дека женските брадавици не се копче на далечинското.

4. Фрлете го искористениот кондом
Во никој случај тоа не го оставајте на партнерот, а и немојте да го одложувате. Користениот презерватив е одговорност на оној кој го носи, па затоа патот под нозе и презервативот во ѓубре.

5. Не ги заборавајте бакнежите
Предиграта не мора да трае долго, но ако се префрлите на „главното јадење“ без ниеден бакнеж, женското може да се чувствува запоставено.

6. Напад на клиторисот
Бидете нежни и немојте директно да вршите притисок на клиторисот. Тоа може да биде незгодно и болно.

7. Не брзајте
Понекогаш брзиот секс е последица на жестоката страст и може да биде совршен, но морате да бидете свесни дека не сте на олимписки игри. Нема потреба да брзате како некој да ве брка. Забавате малку, и така двајцата ќе уживате.

8. Не ја прашувајте дали свршила
Машкото би требало да го знае тоа без да праша, зар не!? Но ако немате доволно искуство, никако не започнувајте разговор околу тоа за време на сексот или одма после тоа. Оставете го тоа прашање за покасно.

9. Не ја стискајте нејзината глава надоле
Знаете на што мислиме, и женските тоа го мразат. Својата желба за орален секс можете да ја изразите на друг начин. А ако двајцата уживате во тоа, тоа ќе се случи само од себе, без употреба на некаква сила.

10. Сликање
Ако се договорите за фото-сесија, тоа е друга работа, но ако одеднаш го извадите апаратот додека она лежи гола во кревет, прво што ќе помисли е: „на кој ли сака да ме покаже“?

11. Не оставајте траги по телото (шливки)
Нежното грицкање по вратот може да биде многу еротично. Но љубовните грицкања можат да бидат и болни. Освен тоа кој сака во средина на летото да носи шливки? Тоа се типични грешки на почетниците.

12. Гмечење на женското тело
Запомнете дека во поголемиот дел од случаите машките имаат повеќе килограми од женските. Ако машкото е тешко и опуштено и со целата негова тежина лежи на жената, таа ќе се чувствува непријатно.

13. Не заблагодарувајте и се
Немојте да и се заблагодарувате на девојката затоа што имала секс со вас. Тоа може да звучи очајно и после тоа тешко дека ќе сака повторно.

Можеби ќе Ве интересира...
Секс секои 15 минути...?
Над 50 отсто од жените признаваат дека се "загреани" на некој свој колега, додека 36 проценти сметаат дека треба...
од Романтичен |
Пред првиот секс...
Кога првиот секс ќе остане запамтен, тоа е навистина нешто посебно. Некои можеби ќе речат дека...
од Романтичен |
Топ 10 машки фантазии
Сексуалните фантазии се важен дел од сексуалниот животот. Тие можат да го збогатат ужитокот, без разлика дали...
од Романтичен |
Сексуални навики кои не се за заборавање
Постојано слушаме и читаме како сексот не треба да постане рутина и како постојано во сексот да применуваме нови работи.
од Романтичен |
Коментари
\"\"ali sepak jas mnogu sakam koga nekoj ke pobara od mene da mu pokazam prakticno,a ne teoretski xaxaxa\"\"\"- vnimavaj za ova so go kaza.........
...mozi da ima nekoj so ne saka vo praksa................... :| :| :|
оо дадее... кое машко не сака во пракса да му се покаже... страшен изрод ќе биде тоа... може само да не го признава тоа, а длабоко во себе ќе умира наместо теоретски, практично да му се покажат некои работи... ама знаеш зашо они сакат у пракса... пошо на тој начин полесно може да си ја уклучат логиката.. ако веќе ја имаат... тој што си е паметен, и од теоретскиот дел ќе сфати, нема да има потреба од практична настава... уште попаметните пак ќе немат потреба од помош при праксата... и сами ќе можат да си ја изведуват... хуахахуах
изведуват*... хуахухаху...
ZdRaVo Na SiTe

Za mene mozam da kazam deka sum iskrena ,

nasmeana , vesla , segovita , dobronamerna xD ,

komunikativna , romanti4na , dobra ,

gorda , otka4ena ..................... I sekogas SVOJA

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.10840511322021&server_load=0&session=9f47c586d16bcde197760be14cac828f&url=romanticni.mk%2Fseks%2Ffraeru-ne-pravi-go-toa-2915&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=54.91.4.56): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72