Online: Членови: 0 | Гости: 193
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Психолозите ве советуваат: За подобар секс слушајте ја оваа музика

Ако водите љубов со џез музика, со партнерот ќе уживате по емотивно, тврдат шпанските експерти. Тие препорачуваат дека пријатните и нежните звуци делуваат како афродизијак. Според истражувањата, паровите кои уживаат со таква музика имаат во просек имаат 34% пати повеќе односи од оние кои слушаат поп музика.

Психолозите мислат дека за се е виновен саксофонот, чиј звук го потикнува адреналинот, а со тоа и либидото. Повеќето луѓе најдобро се чувствуваат слушајќи музика во ритам од 70 до 100 удари во минута, бидејќи тоа е најблизу до отчукувањето на срцето, додека тегно музиката има помеѓу 125 и 128 удари. Хеви метал музиката предизвикува нервоза и депресија.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка