Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:583
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Вашиот хороскопски знак и апстиненцијата

Кога страста во креветот ќе стане минато и сексот повеќе не е дел од вашето секојдневие треба да ги издржите моментите на апстиненција. А, како луѓето се борат со апстиненцијата може да зависи и од нивниот хороскопски знак. Еве што хороскопот говори за вас и вашите моменти на сексуална криза.

Овен
Страствените овни се зависници од сексот, така да и најкраток временски период на апстиненција не е прифатлива можност за нив. За почеток утеха им се порно филмовите и литературата, но многу брзо можат да полудат и да станат нервозни.

Бик
Биковите се лакоми за секс, но успешно го контролираат и сокриваат тоа. На нив им треба малку повеќе време за да тргнат во акција, но штом го направат првиот чекор стануваат несопирливи. Доколку подолго време немаат секс, биковите ќе изгубат самоконтрола и ќе почнат да бараат жртва за уживање. Затоа кога бикот ќе полуди подобро е да му се тргнете од патот.

Близнаци
Близнаците сакаат да знаат сè, го сакаат сексот и го менуваат партнерот штом се заситат од една врска. За нив сексот е важен облик на дружење, па кога немаат секс се чувствуваат дезориентирано и не можат да се сконцентрираат на нормалните дневни обврски. Се обидуваат да ја забрзаат потрагата за нов сексуален партнер и се служат со сите можни трикови.

Рак
Апстиненцијата за раковите не е проблем, иако како личности се многу еротски настроени. Тие немаат некоја посебна потреба за секс, па поарно ќе бидат сами отколку да бидат во врска само за да имаат секс. На раковите подеднакво им се важни и емоциите и сексот према партнерот, па така едното без другото за нив не оди. Но, предолгата апстиненција може да значи депресија за нив.

Лав
На лавовите сексот им е на памет секој ден и тие потполно уживаат во него. За нив сексот е и потврда на сопствената вредност, па се фалат со тоа колку многу партнери имале. Затоа лавовите успешно го прикриваат недостатокот од секс и нема да им се примети дека, како што вели народот, загореле.

Девица
Девиците само на изглед се ладни, а во сексот се прилично незаситни. Тие сакаат нежност и мазење, па периодот на апстиненцијата на нив им е тежок. Недостатокот на секс е една од најлошите работи која може да им се случи на нив. На девиците им е битно да можат да ги задоволат своите потреби во било кое време и затоа неможат без секс, кој пак им е поважен од емоциите.

Вага
Најголема казна за вагите е да бидат сами, затоа што без љубов неможат да функционираат. Го сакаат сексот, па затоа кога подолго време нема да бидат задоволени тешко се помируваат со тоа и се прашуваат зашто баш тие мора да бидат оние кои немаат секс.

Шкорпија
Шкорпиите патат од синдромот пренагласен секс. Тие се сексуални машини кои секогаш се спремни за нови еротски доживувања. Ако немаат секс тие почнуваат да ја губат самоконтролата, стануваат опседнати со сексот и наметливи према спротивниот пол. Се обидуваат на сите начини да го добијат она што го сакаат. Доколку ништо друго не помогне тие може и да побараат друштво од професионален партнер.

Стрелец
Стрелците сакаат секс на сите можни начини. Но, не се зависни, па потполно им е нормално дали имаат секс или не. Апстиненцијата одлично ја поднесуваат затоа што сексуалната енергија можат многу лесно да ја исфрлат со некоја спортска активност. Знаат и да си кажат шега на своја сметка за време на „сушниот период“.

Јарец
Јарците се страствени и лакоми. Меѓутоа, тие имаат самоконтрола како ниту еден друг хороскопски знак. Не се сексуални зависници и внимателно ги одбидаат своите партнери. Затоа на нив апстиненцијата не им е проблем се додека не најдат партнер кој потполно им одговара.

Водолија
Водолиите не зависат од ништо, па така ни од сексот. Ако немаат тие ќе се забавуваат со пријателите и ќе чекаат кога-тогаш да им пријде некој со покана за секс. Можат да издржат многу долго време без секс без никакви прмени во однесувањето.

Риби
Рибите често се жртви на своите чувства кои влијаат и на нивните сексуални активности. За нив сексто е исто што и љубовта и најчесто се заљубени во личностите со кои ги споделуваат авантурите под чаршавот. Имаат потреба да бидат сакани, па кога немаат секс, почнуваат панично да бараат партнер за тоа. Во тие моемнти прилично насилно го освојуваат спротивниот пол.

Можеби ќе Ве интересира...
Сексуални навики кои не се за заборавање
Постојано слушаме и читаме како сексот не треба да постане рутина и како постојано во сексот да применуваме нови работи.
од Романтичен |
Како до подобар секс?
Кога следен пат ќе ви биде тешко да си ја исчистите собата кога партнерот е тука – размислете уште еднаш. Малите промени
од Романтичен |
Секс пози што девојките ги обожаваат
Девојките сакаат секс исто толку колку и момчињата. Иако многу девојки сакаат да експериментираат за да ја задржат свежи
од Романтичен |
Петинг
Петингот е всушност нежно милување. Тоа е многу убав начин за двајца кои се сакаат додатно да се зближат. Петингот може.
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens