Online: Членови: 0 | Гости: 264
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

РОДЕНДЕНСКИ ЈУБИЛЕЈ НА „ПОТОЧИЊА“

Со стиховите од песничките „Чевлички бели“, „Пролет, лето, есен зима“, „Мамо благодарам” со Елена Ристевска, „Една итра лисица“, „Љубов бескрајна“, „Медено лавче“, „Добри зборови“, „Фудбалски сон“, „Скопски приказни“, „Божиќ е“, “Морска сирена“, „Симопатија“и „Роденденски марш“, овој викенд 13-14 мај се одржува детскиот фестивал „Поточиња“.

Оваа година „Поточињата„ прославуаат голем 20 годишен јубилеј. На сцената на македонска филхармонија се прослави роденденот во пријатна амотсфера понесена од звуците на дечињата. Преставите се одвиваат по три настани во овие два викенд дена. Домаќин на публиката беше актерот Мартин Јорданоски во маската на Поки, кој ги откри роденденските изненадувања подготвени за публиката. Организаторот ПАП продукција се погрижи сето тоа да помине во најдобар ред. Ние уживавме и пеевме заедно со Поточињата.  

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full