Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:267
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Мојата ѕвезда

Ги гледам ѕвездите и се прашувам зошто мора да е вака? Зошто мора да си далеку колку што се и тие? Зошто и тебе не можам да те допрам кога ќе посакам, исто како нив. Еден облак ми го заматува погледот кон најсјајната ѕвезда. Кон ѕвездата во која го пронајдов твојот најмил лик, твојата најслатка насмевка, твоите најслатки усни кои посакувам да ги вкусам.
Да, гледам дека има многу ѕвезди на небото исто како што има девојки на улицата. Но, зошто ми се толку многу ѕвезди кога јас ја гледам само ѕвездата со најмногу сјај, ѕвездата која свети најмногу, ѕвездата која сака да ја подари својата љубов на некој што ќе знае да ја сака.
Полека се разденува. Сонцето почнува да ѕирка, а мојата ѕвезда полека се губи. Се надевам дека за неколу часа повторно ќе ја видам и повторно ќе успеам да ги пронајдам твоите костенливи очи во неа. Исто како што се надевам дека по изгревањето на сонцето ќе те сретнам тебе.

Можеби ќе Ве интересира...
Мејнстрим
Боли. Ах, како боли. Секоја секунда без тебе. Помислата да те немам е поболна од сè. А така сакам да те гушнам, да...
од Незнакомка |
Готово е меѓу нас!
Една топла јунска ноќ додека се ширеше мирисот на липите, додека ѕвездите блескаа на небото, а лисјата тивко шушкаа, се
од Елена |
Понекогаш
Понекогаш кога сум сама во оваа моја празна соба, ми се наврака нешто, има нешто што ме копка, нешто што ме влече пред д
од Емилија |
Љубов
Постојано се трудеше околу него. Постојано беше околу него. Проба сè, баш сè. Дури и будала беше на моменти, дури и се г
од Незнакомка |
Коментари
tekstov mnogu mi se dopagja

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.10944199562073&server_load=0.09&session=4eae6cd2116962e3eaf1d073c1dec249&url=romanticni.mk%2Fsodrzina-proza%2Fmojata-dzvezda-1569&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=3.90.12.112): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72