Online: Членови: 0 | Гости: 97
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Соновник Ј

ЈАБОЛКНИЦА
Расцветана јаболкница - осиромашување. Стебло без плод - болест.

ЈАБОЛКО
Јаболко на стебло - ќе стекнете многу пријатели. Ако берете јаболка - некоја работа во скоро време ќе ви биде крунисана со успех. Ако гледате како паѓаат јаболка од дрво - крај на една љубов. Свежо и сочно јаболко - љубовна авантура. Ако јадете кисело јаболко - опасност. Ако јадете зрело јаболко - ќе уживате во љубовта, свадба. Гнило јаболко - штета. Ако подарите јаболко - среќа.

ЈАВАЊЕ
Ќе земете друга жена/маж. Ако јавате, а не се поместувате од место - невозвратена љубов. Ако паднете од коњ при јавање - несеќа.

ЈАВНА КУЌА
Срамота. Ако се наоѓате во јавна куќа - заработувачка.

ЈАВОР
Пријатен живот.

ЈАГЛЕН
Среќа и радост. Ако гори - радосен настан. Ако е врел - некој многу ве сака.

ЈАГНЕ
Ќе бидете исплашени. Јагне што пасе - голема опасност. Ако убиете или заколете јагне - големи грижи и неволји. Ако гледате како скокаат јагниња - вашите непријатели ќе се веселат.

ЈАГОДА
Ако берете јаготки - незадоволства. Црвени јаготки - остварување на желбите. Црни јаготки - ве очекува болка. Ако јадете јаготки - несогласувања со домашните. Ако најдете јаготки - голема добивка. Ако барате јаготки - непријатности. Ако купувате јаготки - судење. Ако расфрлувате јаготки - несреќа. Кисели јаготки - разочарување. Незрели јаготки - прерана веселба.

ЈАГУАР
Омилени сте во својата околина.

ЈАГУЛА
Интриги, лажни пријатели. Ако извадите јагула од вода - болниот ќе оздрави, а на здравиот му претстои нешто пријатно. Ако ви се лизне од рацете - ќе ви пропадне некоја работа. Јагула што плива - ве очекува далечен пат. Ако јадете јагула - пријатни вести, корист. Многу јагули - успех во работата.

ЈАДЕЖ
Грижи и понижување.

ЈАДЕЊЕ
Ако подготвувате јадење - немаштија. Ако го принесувате на маса - штета. Ако давате некому јадење - благосостојба. Ако јадете сами - здравје. Ако јадете во друштво - свадба. Ако јадете печено месо - успех и добивка. Ако јадете варено месо - лоши вести. Сиромашна порција на јадење - неочекувана радост. Ако јадете и седите на под - ќе се налутите. Ако јадете врело јадење - ви претстои печалбарство.

ЈАЖЕ
Немир, кавга.

ЈАЗИК
Опасност. Исплазен јазик - озборување. Ако си го гризнете јазикот - смртен случај.

ЈАЗОВЕЦ
Ќе ве надмудрат. Ако ловите јазовец - селидба.

ЈАЗОЛ
Ако врзувате јазол - ќе имате непријатности. Ако одврзувате јазол - успех, благодарение наупорноста. Ако исечете јазол - ќе стекнете нова позиција. Ако не можете да одврзете јазол - ве очекува потполн неуспех во некој потфат.

ЈАЈЦЕ
Изобилство, благосостојба. Скршено јајце - непријатности. Расипано јајце - озборување. Ако купувате јајца - ве очекува разочарување поради неостварување на плановите. Ако јадете јајце - среќна веридба, голема среќа во љубовта. Ако земете јајце од гнездо - брак со вдовец/вдовица или разведен човек/жена со деца. Ако гледаде јајце како паѓа - озборување. Ако бојадисувате јајца - препреки во работата.

ЈАМА
Ако паднете во јама - кавга, болест. Ако видите јама - несреќа. Ако копате јама - ќе се задолжите. Длабока јама - болест. Плитка јама - штета.

ЈАМКА
Ако врзете јамка - ќе ви успее некој тежок потфат.

ЈАНУАРИ
Ќе најдете млад пријател или млада пријателка.

ЈАРЕЦ
Средба со тврдоглав противник. Јарец со големи рогови - некој ќе ве заплашува, но можен е и успех ако ги искористите сите свои можности. Ако јавате на јарец - преземате премногу одговорности врз себе, тоа може да ви наштети. Ако ве удри јарец - среќа. Ако колете јарец - многу сте свирепи. Ако јадете месо од јарец - ве очекува голем напор. Ако ве брка јарец - кавга со претпоставените.

ЈАСМИН
Доаѓање на саканото лице. Ако мирисате јасмин - ќе уживате во љубовта. Ако берете јасмин - среќен брак.

ЈАСТОГ
Задоволство.

ЈАСТРЕБ
Загуба во игри на среќа.

ЈАХТА
Ќе се запознаете со некој кој ќе ви направи големи услуги.

ЈАЧМЕН
Пријатен живот. Ако јадете јачмен - здравје.

ЈОРГАН
Неостварени желби.

ЈОРГОВАН
Ве очекуваат пријатни моменти во блиска иднина. Ако мирисате јоргован - љубовни средби. Ако берете јоргован - ќе направите некое срамно дело. Ако се китите со јоргован - ќе ви се смее околината. Ако купувате јоргован - неуспешен потфат.

ЈУЛИ
Средба со добри пријатели.

ЈУНАК
Внимавајте некој да не ве надигра. Ако се правите јунак - опасност.

ЈУНИ
Пазете се од вода.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full