Online: Членови: 0 | Гости: 108
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Соновник Ж

ЖАБА
Мала жаба - среќа. Голема жаба – тага. Ако видиш жаба – лош сосед. Жаби во бара – чувајте се од оговарање. Ако ловиш жаби – ќе се ослободиш од маките. Ако уловиш жаба – чест. Мртва жаба - штета. Ако слушате крекање - добри вести.

ЖАЛФИЈА
Долг живот.

ЖАР
Богатство. Жар со искри – грижи.

ЖДРЕБЕ
Успех и пари.

ЖЕД
Нова работа. Ако ја угасите жедта – грижи и штета.

ЖЕЛАД
Благосостојба.

ЖЕЛЕЗНИЦА
Гости.

ЖЕЛЕЗНИЧАР
Среќа.

ЖЕЛЕЗНИЧКА ПРУГА
Ве очекува патување.

ЖЕЛЕЗО
Среќа во љубовта. Железо во голема количина – оздравување од некоја болест. Железо кое се кове – ќе ви пропаднат плановите.

ЖЕЛКА
Долг живот.

ЖЕНА
Млада жена - среќа. Стара жена - несреќа. Гола жена – премногу се грижите за туѓа корист. Отмена жена – чест и успех во трговијата. Многу жени – ќе бидете лути. Ако гушкаш жена – другите ве искористуваат. Ако ја сонувате својата жена – среќа во фамилијата.

ЖЕТВА
Од далеку ќе чуете добри вести кои ќе следат со веселба.

ЖИВОТНО
Среќа. Ако сонувате како сте се претвориле во животно – грижи. Ако сонувате животни да зборуваат – ја зборуваат вистината. Животни како летаат - богатство.

ЖИРАФА
Преселба и голем успех.

ЖИТО
Радост и среќа во куќата. Ако сеете жито - богатство. Ако вршите жито - добро ќе ја завршите започнатата работа. Ако жнеете жито - среќа. Зрело жито – зло. Ако класјето е празно – тага. Зелено жито – радост.

ЖИЦА
Грижи. Ако најдете жица - непријатности. Ако барате жица - финансиска криза. Ако ја влечете по себе- ќе бидете вплеткани во долг судски спор.

ЖИЧАРНИЦА
Деловен успех.

ЖЛЕБ
Ќе наидете на добар соработник на работа.

ЖОЛТА БОЈА
Бес и срам.

ЖОЛТИЦА (болест)
Ако на сон боледувате од жолтица - среќа.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full