Online: Членови: 0 | Гости: 215
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Соновник Х

ХАЗАРДНИ ИГРИ
Aко добивате на хазардни игри - ќе изгубите некој пријател. Ако губите - ќе се ослободите од нешто непријатно.

ХАРЕМ
Ќе направите некоја глупост која ќе ви донесе големи непријатности.

ХАРМОНИКА
Ако на сон свирите на хармоника - ќе приредите некоја свеченост. Ако ја видите - ќе се вплеткате во нечесна работа. Ако ја слушате - претерано се сомневате.

ХАРТИЈА
Ако пишувате на хартија - некому ќе морате да му испратите непријатни вести. Искината хартија - ќе доживеете неправда. Хартија што лета во воздух - некои надежи нема да ви се исполнат. Шарена хартија - весела вест. Црна хартија - жална вест.Ииспишана хартија - непријатности.

ХАРФА
Тага. Ако вие свирите на харфа - патување.

ХЕМИЧАР
Ќе ве мачи некоја неизвесност или ќе откриете некоја тајна.

ХИПНОЗА
Ако ве хипнотизираат - не лутете се, секоја школа се плаќа. Ако вие некого хипнотизирате - не мешајте се во опасни работи. Ако гледате хипнотизирање - ќе стекнете углед во својата околина.

ХИПОДРОМ
Пропадната работа. Ако настапувате на хиподром - пазете се од помлади лица, ќе ви го заведуваат партнерот.

ХМЕЉ
Ќе имате лоши искуства.

ХОР
Ако на сон слушате neeue на хор - убави и пријатни денови во друштво на пријатели.

ХОТЕЛ
Болест.

ХРАБРОСТ
Ако на сон покажувате храброст - некој ќе ве понижи.

ХРАМ
Срушен храм - промена на работа.

ХРАНЕЊЕ
Ако на сон храните животни - благосостојба и задоволство.

ХРИЗАНТЕМА
Ќе добиете добра вест од некој кој е далеку од вас.

ХРЧАК
Види - МРЗЛИВЕЦ

ХУСАР
Ако сте вие хусар - успех во љубовта. Ако видите хусар - кавга.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full