Online: Членови: 0 | Гости: 65
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Да те видам повторно

Што да им кажам кога ќе ме прашаат што ми е? Зошто сум бил нерасположен, замислен и отсутно сум делувал. Само да ме погледнат во очите и се ќе им биде јасно. Каде и да се свртам насекаде те има. Дури често и во сон почнуваш да ме посетуваш. Те сонував изутринава. На твоето преубаво снежно бело лице се тркалаа солзи. Ги видов и тие преубави насолзени очиња кои бледо ме гледаа. Со помош на костенливата косичка се обидуваше да го покриеш лицето и да ги сокриеш солзите за јас да не ги видам. Ми се замрзна крвта кога видов дека плачеш и во тој момент се разбудив. Се би дал да знам како се чувствуваш и како си. Ама никогаш нема да го дознаам тоа.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка