Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:296
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

За една волшебна зима

И додека нежно ме бакнуваше, снегулките ја цртаа патека на љубовата, патека по која јас те водев, а ти се плашеше да зачекориш. Љубовта ми помагаше! Ѕвездите светеа таа зима во насите очи, јас & ти прегрнати, насекаде бакнези, среќа, љубов... Незнаев дали сонувам, или таа зима сепак е волшебна... Тој 20 ноември, најсреќната Нова 2008 Година, 14 јануари... Ангелу, конечно слета во моите прегратки, самиот си ги скрати крилата за да можеш да останес крај мене... Твоите бакнежи, твоите допири... секоја твоја порака, секој твој збор, секоја твоја постапка во мене оставаа трага. А ти се повеќе и повеќе се заљубуваше во мене, имав сè што посакав таа зима... Бев среќна како никогаш до тогаш, ти беше Ангел во чии прегратки ги сонував најубавите соништа, од твоите усни го вкусив најслаткиот мед, твоите очи и нивниот сјај ме правеа толку среќна, а твоите прегратки беа топли и секогаш широко отворени за мене... Еве го повторно 20 Ноември... Јас сеуште ги чувствувам твоите бакнежи на мене. Дали и оваа зима Ангелу ќе ми ја направиш волшебна? Ќе продолжиме ли по патеката на љубовта? Те сакам Ангелу...

Можеби ќе Ве интересира...
Една ноќ
Една ноќ, на крајот на летото, точно на 31 август. Една прекрасна сјајна ноќ, исполнета од месечината и нашите две срца
од Анонимен |
Една вечер
Знаев дека во мојот живот ќе бидеш многу значајна. Кога прв пат те видов знаев дека никогаш не ќе можам да те заборавам.
од Андреј |
Една изгубена ѕвезда
Се прашувам како да започнам... Дали длабоко во себе да чуствувам радост за сите убави моменти поминати со тебе или тага
од Ивана |
Сè заради него
Згасна и последниот жар во мене и последната надеж дека ќе останеме заедно засекогаш... Сега само спомени ми навираат, с
од Анонимна |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens