Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:200
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Една вечер

Знаев дека во мојот живот ќе бидеш многу значајна. Кога прв пат те видов знаев дека никогаш не ќе можам да те заборавам. Колку и да си помислував дека ќе бидеме само другари, не бев сигурен во такво "другарство". Верував дека ќе ми бидеш повеќе од другарка. И во право бев, зар не? Но, колку што одминуваше времето толку повеќе доаѓаше онаа тага што срцето не може да ја сопре. Се намалуваа и твоите погледи испратени кон мене. Оние некогашни погледи што ме правеа среќен. А љубовта во моето срце сé повеќе стануваше голема, многу голема. Во еден миг сфатив дека мојата љубов е невозвратена. Можеби затоа и создава само неподносливи болки?! Болки што не можат да се скријат, што се гледаат во очите. Немам веќе сили да се борам за тебе. И надежта во мене полека згаснува. Со секој нов ден мојата тага се зголемува. Те барам тебе. Без тебе мислам дека светот ќе се урне врз мене. Но, ти сето тоа не го забележуваш. Дали помислуваш како се чувствувам кога ќе те видам со него?! И дали неговите очи те гледаат со таков сјај како моиве?! Дали неговите усни понежно те бакнуваат отколку моите?! И дали тој затреперува како мене кога случајно ќе те види?! Дали... дали те сака како што јас те сакам? Бескрајно и силно, онака како што може да те сака само моево срце. И ниедно друго.

Можеби ќе Ве интересира...
Една ноќ
Една ноќ, на крајот на летото, точно на 31 август. Една прекрасна сјајна ноќ, исполнета од месечината и нашите две срца
од Анонимен |
За една волшебна зима
И додека нежно ме бакнуваше, снегулките ја цртаа патека на љубовата, патека по која јас те водев, а ти се плашеше да зач
од Буцето |
Една изгубена ѕвезда
Се прашувам како да започнам... Дали длабоко во себе да чуствувам радост за сите убави моменти поминати со тебе или тага
од Ивана |
Назад кон загубеното
Бевме заедно а сега веќе не сме, скапата ружа без корен секогаш вене.Ми беше девојка на јаве од моите сни, ми беше таа к
од Александар |
Коментари
ROMANTICNO PREKRASNO OSTANV BEZ ZBOROVI MWA MWA
super e tekstot vistinska ljubov
aww...... (( vo ista situacija sum.

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens