Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:215
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

За него

Велат дека љубовта не може да се почувствува. Не се објаснува, дека е скриена во дното на океанот наречен срце... лежи таму и создава бранови на среќа или на тага во душата. Дали во моето срце лежи ковчегот на љубовта, заклучен, а клучот го има твоето име... Сакав порано, не е истото како сега што го чувствувам за тебе, но сепак по некоја чудна логика сеуште неможам да заспијам без да помислам на тебе, ниту да се разбудам, а да не се прашам... каде си, со кого си, што правиш, дали барем за момент помислуваш на мене? Зошто денот не ми започнува без тебе... одамна те немам убаво видено, само онака на минување, и ми кажуваш здраво кое иако многу ми знаци и многу ме повредува. Само кога ќе се сетам дека некогаш бевме заедно, далеку од погледите на другите. Дека се гушкавме, делевме прекрасни моменти заедно, ме осипуваше со бакнежи за кои помислувам дека беа лага... пат за да си го постигнеш она што го сакаш, но не успеа да го најдеш кај мене. Сепак се трудам да верувам дека ова е сон и дека добрата вила ќе се појави секој момент, ќе ме помилува со нејзините самовилски коси, ќе ме разбуди и со волшебното стапче ќе ме врати во деновите кога лебдев со самата помислам на тебе... Но тоа е само надеш, а јас сакам да престанам да се надевам затоа што тоа ми носи само болка, проклета болка и надеж кон нешто невозможно... Сега ми останува само прашањето длабоко во срцево... љубов ли е ова најмил мој?

Можеби ќе Ве интересира...
За него
Веќе одамна има изминато полноќ, а јас и оваа вечер будна го дочекувам утрото на прозорецот од мојата соба, со надеж дек
од Елена |
Сè заради него
Згасна и последниот жар во мене и последната надеж дека ќе останеме заедно засекогаш... Сега само спомени ми навираат, с
од Анонимна |
Врати се
Тагувам. Но дали е тоа она вистинско чувство? Не. Ова што го чувствувам е поболно, посилно. Чувствувам како моето срце с
од Сања |
Повторно те губам
Повторно те губам, пак се отвара стара рана на моето младо заљубено срце. И еве уште еднаш стојам покрај тебе без глас,
од Пале |
Коментари
bas za nego e ova: ljubovta e nesto sto postoi vo nas ako si zaluben nogu toa znaci deka taa ne pripaga sekomu ako imas pari ja imas i neja no ako nemas pari togas i taa vednas isceznuva i poveke ne se vraka
bravo za ovoj sto go napisal ova,bas kako za mojot najmil sto najmnogu si go sakam
bravo za tekstot odlicen e.

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens