Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:641
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

5 ситници кои можат уништат врска

Туркањето и нерешавањето на проблемите не води никаде. Дури ако настанат мали проблеми, нивното решавање значи опстојување на врската и понатаму. 

Петте ситници коишто би требало веднаш да ги решите за и понатаму да имате квалитетна врска со партнерот се:

 

Недостаток на внимание

Кога на партнерот нема да му го пружите соодветното внимание оставате впечаток дека не сте заинтересирани. Партнерот во прво време тоа може да го толерира, но многу веројатно е и тој/таа да се однесува така во блиска иднина. Тоа само води кон заладени односни.

 

Работите од минатото

Враќањето на темите за разговор од минатото исто така може да доведе до губење на блискоста. Секоја следна расправија со себе ќе почне да повлекува и спомени на онаа претходната расправија. Решавајте ги проблемите на време и до крај за да ги избегнете непријатните последици.

 

Наметнување на правила

На почетокот партнерот може да попушти, верувајќи дека со време работите ќе се подобрат. Но, кога ќе свати дека така работите одат само на полошо, ќе започнат кавгите. Некогаш ќе бидете вие во право, некогаш партнерот. Што порано сфатите дека еден од вас не може секогаш да е во право, тоа е подобро и за вас и за врската. Наоѓањето компромис е најдоброто решение.

 

Упаѓање во збор

Иако најчесто со упаднувањето во зборот, односно прекинувајќи го партнерот немате лоши намери, оваа ваша навика може да го исфрустрира партнерот до бескрај. Особено ако тоа го правите пред други луѓе. Дури и ако не се сложувате со она што го зборува, почекајте парнерот да ја доврши барем започнатата реченица. Така му ставате до знаење дека го цените неговото мислење.

 

Физичко запоставување

Секоја врска има свои моменти на радост и среќа, но во иднина внимавајте таквите моменти да не бидат премногу пластично искажани од ваша страна. Секогаш со внимателност искажувајте ги и покажувајте ги вашите емоции. Само така  ќе му оставите силен позитивн впечаток на партнерот.

Можеби ќе Ве интересира...
Во врска или сепак не?
Прекрасно е да си вљубен, во врска, но понекогаш ти доаѓа како вистинско олеснување што не си во врска, особено...
од Романтичен |
Внимавајте со кого сте во врска
Одредени личности колку и да ви се допаѓаат и колку да изгледаат добро вие не смеете ни да помислите...
од Романтичен |
Пред да прекинете врска
Што е подобро: да ви раскинат или вие да бидете личноста која ја прекинува врската? Сите ги сожалуваат оние на кои им ра
од Романтичен |
Како до подобра врска со партнерот
Љубовта бара континуирана посветеност, а доколку не сте подготвени да влезете во врска тогаш задржете го како најдобар п
од Ангела Стоилковска |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens