Online: Членови: 0 | Гости: 450
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Еве како ќе ја носиме оваа фризура во текот на претстојната сезона

Поради своите впечатливи карактеристики, оваа фризура прикажува секси, опуштена личност која не сака да троши многу време за стилизирање на косата. Па, доколку се пронајдовте во овој опис, време е да дознаете како ќе го носиме овој стил на коса во текот на есента.Класичниот француски боб допира до ушите и над линијата на брадата. Стилот првпат го користеле француските актерки во текот на дваесеттите години. Оваа фризура стана универзален амбасадор на парискиот стил. Често се носеше со шишки.

 

 

 

Кратката фризура е она што го прави францускиот боб модерен со децении. Денес, оваа фризура се појавува во различни варијации и е прилагодлива на текстурите на косата и формите на лицето.

 

Најмногу одговара на права и густа коса, но често се препорачува за дамите со слаба коса. Изгледа одлично и со централна разделба и странична разделба.

 

Како да стилизирате француски Боб

Една од најдобрите работи за оваа фризура е колку е лесно да се стилизира. Боб може да биде мазен и исправен, брановиден или кадрава.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка