Online: Членови: 0 | Гости: 127
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

КАКО ВАШАТА КУЌА СЕКОГАШ УБАВО ДА МИРИСА

 Мирисите не поврзуваат со убави емоции, будат стари спомени и прават да се чувствуваме опуштено и во хармонија со самите себе. Затоа е важно нашиот дом секогаш убаво да мириса. Тоа е нашето катче, нашата база, место на сигурност и топлина. Освен што е важно домот да биде по „наша мерка“, совршено е чувството кога гостите сакаат повторно да не посетат затоа што се чувствувале удобно во нашата лична оаза.

 

Домот е одраз на нас самите и треба да направиме се за да биде најдобро што може. Не мора да купуваме луксузни парчиња мебел, доволно е да вложиме труд и емоции во нашиот простор. За да се постигне ова, потребно е пред се да се води сметка за хигиената. Редовното чистење со правосмукалка е само еден мал чекор.Исто така, важно е секојдневно да се празнат корпите за отпадоци, но и да се дезинфицираат и да се мијат со детергент.

 

Исто така, ако сакаме куќа која секогаш убаво мириса, не смее да ни се случи да имаме храна со поминат рок во фрижидер. Може да биде навистина непријатно изненадување ако го заборавиме „тоа мало парче сирење“ што планиравме да го искористиме за салата.

 

Повеќето непријатни мириси ги апсорбираат завесите, теписите и чаршафите. Затоа е важно редовно да ги миете за да ни мириса на свежо домот. Сепак, колку и да се трудите, специфичниот мирис на чад од тутун секогаш некако наоѓа начин да преживее во секој агол од куќата. Можеме редовно да проветруваме, чистиме, бришеме, празни канти - тоа не е доволно.

 

Непушачите тоа најдобро го знаат кога го посетуваат домот на тешките пушачи. За среќа, постои начин да се избегне овој проблем. Со префрлање на алтернатива за пушење цигари, како што е IQOS, нема да имате проблем со непријатниот мирис на чад од тутун во станот. IQOS е уред кој загрева и не согорува тутун, па затоа не создава чад од тутун, туку пареа.

 

Наместо да се создава чад од тутун што произлегува од согорувањето, тутунот во IQOS се загрева на температура помала од 350°C, што го спречува неговото согорување. Сепак, треба да се напомене дека IQOS не е без ризици бидејќи ослободува никотин кој предизвикува зависност.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка