Online: Членови: 0 | Гости: 111
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Колку одмор ни е потребно за да се вратиме на работа свежи?

Колку одмор е доволно? Некои истражувања покажуваат - барем три недели! Но често на годишен одмор работиме погрешно - се пренатрупуваме со обврски и се надеваме дека проблемите преку ноќ ќе исчезнат, со тоа си додаваме дополнителен стрес!

 

Сите сонуваме за догишен одмор. Цела година фантазираме за тие драгоцени моменти кога ништо не мора да правиме. Годишен одмор е втор збор за опуштање и побегнување од стресните и брзи секојдневници.

Меѓутоа, дали е тоа така?

Многу од нас за годишен одмор можат да одвојат неколку дена. 

Препорачаното траење на годишен одмор од три недели, а потполно одморени и свежи за на работа ќе се вратиме по пет недели.

И годишниот одмор може да биде стресен. Се нервираме околу пакување, патување и распоред на активностите. А кога ќе стигнеме на летување, не знаеме што со вишокот време. Истото тоа време за кое сме фантазирале во текот на годината.

Наместо на романтични вечери и прошетки покрај море, паровите го поминуваат одморот во кавги.

На одморот не се брза, на годишниот се решаваат големи проблеми. Тоа е време за опуштање и уживање. И само ако така се свати- од годишниот никој нема да се врати уморен отколку што отишол.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка