Online: Членови: 0 | Гости: 119
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Најубави аксесоари за модерни дами!

Најубави аксесоари за модерни дами!

 

Аксесоарите се функционални и практични деталји кои ни помагаат да го комплетираме целиот оутфит. Фризура, шминка и гардероба спаѓаат во работи кои се морални, но тоа што го забораваме, а е од толку голема важност се ситните деталји кои жената ги става на себе.

Терминот аксесоар почнал да се употребува уште во 19 век и до денес има исто значење: предмет кој с екористи за да ја потполни комбинацијата на облека.

Сепак, додатоците како чадор, чорапи се исто така дел од аксесоарите. Сосема е сигурно дека до сега сите го знаеме значењето на овој збор.

Во оваа категорија спаѓаат на жената омилените торби и чевли, но и шалови, кравати, ракавици, шешири, накит, саати како и наочари за сонце.

 

Женска црна торба е како и мал црн фустан, Must have за секоја дама. Таа е цврста,модерна и пространа, па во нејзе можат да се стават многубројни неопхони работи.

Помалку ретро, од модата во 80те, многу добро го следи вашиот стајлинг и оди во чекор со времето. 

 

Ланчето ќе го дополни вашиот изглед и ќе допринесе за тоа да се издвојувате од другите жени.

Може да е направена од мурано стакло и квалитетен коноп. Должината може да е до 20цм. Може да биде направена и од еко кожа, просребрени жици, фин камен и метален продолжеток. Се вклопува со облеката во секое годишно време и е прикладна за секојдневно или носење на работа.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка