Online: Членови: 0 | Гости: 230
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Магдонос - еден од најздравите чаеви

Повеќето сте слушнале за само неколку видови на чаеви и едвај да ги знаете нивните лековити дејства и зошто се здрави.

 

Еден од сигурно најмалку познатите чаеви е чај од магдонос. Сепак можеби не сте знаеле, овој чај е еден од најздравите како кај нас така и во светот.

Доколку сакате да почнете со здрав начин на исхрана и живот, сериозно треба да го усовршите и чајот во својата дневна рутина. Можете да го пиете со доручек, а одличен збор е со последниот оброк.

 

Предности на чајот од магдонос

 

Многу е делотворен за ревматизам бидејќи има својства кај воспалителните делови да ослободи од токсини кои се наталожиле во тој дел.

 Покрај ревматизам, добар е и за детокс на целиот организам генерално, и се смета за еден од подобрите диуретици. Се однесува како антиоксиданс и преполн е со витамини и минерали.

 Успешно се користи и доколку сакате да ослабете и да се ослободите од целулитот. Одличен е како доддаток во класичниот план за слабеење и исхрана за поттикунување што подобри и побрзи резултати во губењето на многу килограми.

 Ви дава дополнителна енергија. Витаминот Е и витаминот Ц кој се наоѓа во магдоносот со железото и со уште неколку минерали ја поттикнуваат енергијата на вашиот организам и ви даваат елан за денот кој е пред вас. Исто така, многу добро делува и по стресен ден, да ве опушти и со негова помош повторно да ја наполните енергијата.

 Покрај овие предности чајот од магоднос има и многу повеќе. Пробајте го кога ќе бидете во можност па да видите каков ефект ќе има во вас.

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка