Online: Членови: 0 | Гости: 295
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

15 прашања кои ќе ви откријат дали вашата врска ќе трае долго

После ова ќе знаете на што сте. Тешко е однапред да се одреди дали вашата врска ќе трае или не.

Професорот Левандовски по психологија составил 15 прашања кои би требало да ви помогна да одредите дали вашата врска во која сте е добра или не.

 

Левандовски рекол дека прашањата почнал да ги пишува бидејќи другите го прашувале „Како можат да знаат дали се во врска со вистинска личност“. 

Тоа е прашање кое луѓето највеќе ги мачи, а на кое се најмалку способни сами себе да одговорат. Составил 15 прашања кои можат да ја одредат идната врска, само е потребно потполно искрени да одговарате на нив.

 

1. Ве прави ли вашиот партнер подобра личност?

2. Дали ви е удобно да ги делите чувствата, да се потпрете еден на друг?

3. Се прифаќате ли еден на друг онанки какви што сте? 

4. Кога околу нешто не се согласувате комуницирате ли со почит, без негативности?

5. Делите ли одлуки, моќ и влијание во врската?

6. Дали партнерот ви е најдобар пријател и вие него?

7. Размислувате ли повеќе како „ние“ отколку „ти„ и „ја“?

8. Дали би си ги довериле лозинките од социјалните мрежи и картичките од банка?

9. Имате ли добро мислење еден за друг? 

10. Сметаа ли вашите блиски пријатели дека имате добра врска која е имуна на проблеми?

11. Дали односот ви е ослободен од опасности како измамаи, љубомора?

12. Делите ли исти вредности како што се политика, религија, важноста на бракот, фамилијата и слично?

13. Дали сте двацата желни да да ги жртвувате сопствените потреби. 

14. Имате ли емотивни стабилни особености?

15. Дали сте сексуално комаптибилни?

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови


Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full