Online: Членови: 0 | Гости: 406
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Дали вашата врска има иднина?

Машко - женските односи секогаш се енигма, но понекогаш некое однесување има свое оправдание. 

 

Одлучил да паузира

Најчесто тие што посакуваат пауза, се личности кои не можат директно да кажат дека врската е готова. Можеби сака да направи изненадување за вториот состанок, но уште не зна што да ви подари или само сака да сватите колку заеднички ќе ви бидат вашите интереси додека потполно не се заљуби во вас. 

 

Премногу е зависен од социјалните мрежи и апликации за запознавање

Таков "зависник" можете да препознаете веќе на првиот состанок - најверојатно дека нема да го исфрли од рака омилениот гаџет или ќе разговара за тоа дека имал предходни состаноци со девојки од апликацијата на која се запознале.

 

Се плаши дека не му се допаѓањате

Мажот може да се сложи на "доброволна зона на пријател" ако се сомнева дека девојката не сака да го продолжи состанокот на романтичен начин. Во таква ситуација, одржувањето комуникација без повикување на состанок, но со покана или порака, за него значи дека треба да го сочека вистинскиот момент. 

 

Тој е workoholic

Тоа може да биде човек кој веќе долго време немал сериозна врска бидејќи се посветил на изградба на кариера така што секоја недела му е планирана за работа.

 

Премногу е срамежлив

Неизвеснот во чувствата и реакциите такашто може да биде предизвикано со фактот дека вашиот потенцијален партнер има прекумерна срамежливост. Да понекогаш оваа "болест" ги напаѓа и мажите кои надворешно изгледаат самоуверено поради ведриот изглед и вртоглава кариера.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка