Online: Членови: 0 | Гости: 164
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Се плашите дали вашата врска има иднина?

Животот, носи различни типови на врски, од токсични и несреќни до здрави и среќни. 

 

Експертите за врска мислат дека е важно да се впуштите со љубомора и да не дозволите минатото да ви го наруши односот.

Тие мислат дека клучот е во овие седум знакови.

 

1.Предизвик за преставување на можноста

Секој пар минува низ падови и подеми, а за да  опстанете потребно е да преовладуваат различни предизвици.

Наместо да се заморувате со проблеми, размислете какви можности ви дава врската и што можете да создадете од нејзе. 

 

2.Нема место за љубомора и завист

Со партнерот немојте да се натпреварувате ни за што бидејќи тоа не е здраво. Наместо тоа, пронајдете еден на друг сила и помогнете во својата подобра половина да ги проширите своите видици, знаења и вештини.

 

3.Не бидете роб на традицијата

Посветете внимание на вредностите кои на двајцата ви се важни и остававете простор за создавање на заеднички традиции.

 

4.Не дозволувајте минатото да ви ја наруши сегашноста и иднината

Минатото оставете го таму каде и припаѓа - позади вас. Таа тактика ја совладале среќните парови кои не дозволуваат нешто да им ја наруши сегашноста и иднината.

 

5.Видете ја љубовта околу себе

Поради брзиот живот често ќе го зигубиме фокусот на љубовта и радост која не опкружува.Секој ден издвојте неколку моменти за себе за да ги препознаете тие позитивни емоции.

 

6.Комуникацијата е важна

Свесни сте дека врската нема да успее ако не ги адресирате своите проблеми.Комуницирајте еден со друг и не собирајте негативни емоции во себе.

 

7.Знаете дека љубовта не е бајка

Животот носи подеми и падови со кои понекогаш тешко се носат.Но, важно е да се запамети, бајките се само измислени приказни,

а љубовта не тече секогаш мед и млеко.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


The table 'dubug_info' is full