Online: Членови: 0 | Гости: 209
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Оваа карактеристика во врската е задничка за сите

Истражувањата покажале дека во секоја врска постои доза на љубомора. Одредена доза на љубомора во врската е релативно нормална работа, покажало истражувањето од британските психолози.

Истражувањето е спроведено кај британските парови и покажало дека љубомората е застапена во сите врски и дека е невозможно да се избегне.

 

Многу е веројатно дека не постои човек кој не е барем малку љубоморен, бидејќи љубомората е чувство кое се јавува кога веруваме дека е загрозен нашиот статус кај личноста до која ја сакаме.

 

Многу често мажите и жените намерно предизвикуваат чувство на љубомора кај партнерот, што лошо делува на понатамошниот развој на врската. Потоа создаваат недоверба и сомнеж, поради која често доаѓа до измама.

Љубомората во врската секогаш значи недоверба, а може да биде и главна тема на сите разговори меѓу партнерите, што е нездраво за двајцата. 

Сепак, најтешко е да се реши проблемот со љубомората, бидејќи повеќето луѓе знаат како да се постават. Психолозите препорачуваат постепено решавање и отворени разговори за проблемите. 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка