Online: Членови: 0 | Гости: 218
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Што се случува кога оние од истиот хороскопски знак се во врска

Невозможно е недвосмислено да одговорите на прашањето дали вреди да стапите во врска со личност од истиот хороскопски знак како вас. Дали сте запознаени со фразата „спротивните се привлекуваат“? Што ако спротивностите не привлекуваат само? Можеби најискрените и најдолгите врски, напротив, се развиваат меѓу луѓе кои имаат многу заедничко.

Предности и недостатоци постојат во односите меѓу претставниците на истиот хороскопски знак.

Предности

За истиот стил на комуникација

 

Постојат знаци чии претставници сакаат да комуницираат со иронија, постојано исмевајќи го својот партнер. А има и такви кои не поднесуваат таква комуникација. Очигледно, ако овие спротивности се спојат, тие нема да можат долго да бидат во среќна врска и брзо ќе раскинат. Но, ако двајцата партнери имаат ист став кон бројните шеги или нивното отсуство, тогаш таков пар ќе трае долго.

 

Сличен поглед на животот

Претставниците на истиот хороскопски знак често имаат ист поглед на светот, цели, вредности и вкусови. Некои знаци може да бидат фокусирани на кариерата, а други - на семејството, децата. Проблематично е толку различни знаци да се заедно, бидејќи секој ќе се стреми кон нешто свое посебно од партнерот. Но, ако знакот се поклопува, тогаш во врската доаѓа хармонија и лесно се решаваат сите животни прашања.

 

Речиси идентична перцепција на љубовта

Како пример, можеме да ги наведеме познатите љубоморни луѓе - Скорпиите. На Скорпиите понекогаш им е многу тешко да ја докажат причината за својата љубомора, додека другиот знак можеби воопшто не ја разбира. Но, ако во двојка има две Скорпии, тогаш нема да има потреба ништо да се објаснува, бидејќи самите партнери би ги разбрале чувствата.

Недостатоци

 

Прекумерна сличност на партнерите

 

Секако, кога партнерите ги имаат истите позитивни квалитети, во врската ќе преовладува хармонија. Но, што се случува ако негативните особини се исто така идентични? Партнерите ќе почнат да се расправаат, секогаш обвинувајќи се за истото. На овие типови врски, исто така, им недостасува разновидност, што ја убива романтиката и мистеријата и ја зголемува досадата.

 

Недостаток на рамнотежа

Дури и сличноста на прилично позитивни квалитети може да ги уништи односите помеѓу идентични знаци. На пример, Лавовите (по правило) се стремат кон лидерство во односите, додека тие исто така не сакаат да ја делат својата лидерска позиција и затоа таквите односи се осудени на неуспех.

 

Пријателска зона

Претставниците на истиот хороскопски знак можат да најдат многу заедничко едни со други, а тоа може да стане основа на силно пријателство. Тоа е, грубо кажано, човек ја гледа својата копија и не може да доживее романтични чувства.

Невозможно е недвосмислено да одговорите на прашањето дали вреди да стапите во врска со личност од истиот хороскопски знак како вас. Ваквите врски имаат свои предности и недостатоци, но постои мислење дека најхармонични парови претставници на истиот хороскопски знак се можни со Бик, Вага, Стрелец, Риби и Девица.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка