Online: Членови: 0 | Гости: 95
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Соновник Е

ЕДЕН (број)
Среќа.

ЕДИНАЕСЕТ (број)
Среќа.

ЕДРИЛИЦА
Ве очекува голема радост.

ЕДРО
Ве очекува патување. Ако е ново – несреќа на брод или болест на некое блиско лице. Скинато едро - опасност.

ЕЖЕ
Среќа во фамилијата. Ако го допирате - тешкотии. Ако го убиете – ќе ги совладате непријателите.

ЕЗЕРО
Наследство. Ако е матно – зло и губиток. Езеро полно со риби - благосостојба. Разбрането езеро - успех.

ЕКСПЛОЗИЈА
Непријатно изненадување. Експлозија со оган – голем успех и добиток.

ЕЛЕН
Кај жените - среќа. Ако трча – успех во работата. Ако убиете елен - губиток. Многу елени - гости. Елен без рогови – срамота. Елен со големи рогови - ќе бидеш лут.

ЕЛКА
Гости.

ЕРЕБИЦА
Среќа во љубовта. Ако ловите еребици - некој се обидува да ве надмудри.

ЕРУПЦИЈА (на вулкан)
Радосно изненадување.

ЕСЕН
Болест или смртен случај во фамилијата.

ЕСКИМ
Ако видите еским – некој ве лаже. Ако сте вие еским - осаменост.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full