Online: Членови: 0 | Гости: 219
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Соновник Љ

ЉУБЕНО ЛИЦЕ
Возвратена љубов.

ЉУБИЧИЦА
Среќа. Ако ги берете - веселба. Ако ги добиете - ви претстои брак. Ако се китите со љубичици - околината ве сака.

ЉУБОВ
Ако некому изјавувате љубов - партнерот што го сакате не ви е наклонет. Ако некој вам ви изјавува љубов - разочарување.

ЉУБОВЕН НАСТАН
Ќе имате работа со злобни жени.

ЉУБОВНО ПИСМО
Ако го добиете - незадоволство. Ако го пишyвате - сплетки.

ЉУБОМОРА
Ако сте љубоморни на сон - ќе направите глупост.

ЉУБОПИТНОСТ
Ако сте љубопитни на сон - ќе чуете некои невистинити работи.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full