Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:197
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Те сакав - ме сакаше

Те сакав - ме сакаше. Бевме долго време заедно! Многу убаво ни беше! Бевме неразделни и секогаш се согласувавме бидејќи љубовта помегу нас беше поголема отколку што требаше! Поминуваа месеците заедно поминати, но како што поминуваа месеците така се ближеше и крајот! Многу луѓе ни љубомореа дека бевме заедно и дека многу се сакавме! Постојано се обидуваа да ни ја расипат врската без да се сетат дека со тоа нанесуваат само бол! По долги време обидување конечно ни ја расипаа врската! Сепак сеуште те сакав и копнеев по тебе! Ме сакаше и ти, но твојта љубов пополека згануваше додека бараше утеха помеѓу другите кој лудуваа по тебе! За кратко време ме заборави! Не можев да се помирам со тоа дека веќе не сме заедно и дека ти си во прегратките на некоја друга која не те заслужува! Патев многу и тоа се покажа на моето здравје! Поминуваа месеци, но јас сеуште те сакав и не можев да те заборавам! Моите другарки постојано ме советуваа и ми викаа дека си еден идиот кој не ме заслужува, но јас не го мислев тоа. Мислев дека си еден и едиствен за мене. Згрешив кога го помислив тоа! По долги месеци во моето срце наеднаш исчезна љубовта кон тебе! Се израдував и конечно ја кренав главата високо кон небото и почнав сигурна да чекорам. Никој не ми веруваше дека сум те отсакала ама тоа веќе не ми беше важно бидејќи почнаа да ми се свиѓаат други момчиња! Едно момче ми се присвиѓа толку многу не дозволив да го сакам зошто не сакав да бидам повредена! Сега сме заедно и многу ни е убаво! Од сè што ми се случи со тебе само извлеков една порака, а тоа е: ТРКАЛОТО СЕ ВРТИ!!! Ти посакувам среќа иако некој ден некоја ќе ти врати за сè што ми направи зошто тоа и го заслужуваш!

Можеби ќе Ве интересира...
Те сакав! Но повеќе не!
Оваа писмо го пишувам со цел да докажам дека оној кој рекол дека времето ги лечи сите рани бил во право. Во мојава прика
од Анонимен |
Те сакав само тебе
Колку боли љубовта што ја чувствувам за тебе?! Срцево ми е скршено, а колку и да се обидувам да те заборавам, не можам.
од Кристина |
Те сакав и секогаш ќе те сакам
И како да почнеш уште една приказна тажна. Иако знам дека веќе нема да го видам никако неможам да го заборавам. Остави т
од Јуле |
Вљубено срце
Седам сама во мојата соба и на тебе мислам. Ја слушам музиката која ме потсеќа на твоите очи и твојот лик. И се прашувам
од Ане |
Коментари
Se vRtI TrKaLoTo zNaM...bravo za pismencevo navistina e kul....imash 5che od mene...
taka e trkaloto se vrti....

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens