Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:466
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Чоколадото ги согорува мастите

Сите љубители на ова напознато слатко јадење на светот можат да се опуштат затоа што иако чоколадото има многу калории, успешно ги согорува мастите и не дозволува да се „лепат“ за телото.

Луѓето кои јадат многу чоколадо имаат малку масти во телото, открија шпанските истражувачи со анализа на исхраната на 1500 тинејџери помеѓу 12 и 17 години во 9 европски земји.

Исто така утврдено е дека чоколадото има позитивно влијание на циркулацијата, крвниот притисок и здравјето на срцето. Универзитетот во Гранада се поклопува со студии работени во Калифорнија, кои исто така тврдат дека оние кои јадат чоколадо имаат помалку масти во крвта.

Чоколадото можеби има многу калории, но исто така ги неутрализира маснотиите и не дозволува да се „лепат“ за телото. Затоа, јадете чоколадо без никакви грижи!

 

Можеби ќе Ве интересира...
Детоксикација со вода и лубеница!
Сезоната на бикини започна, па време е да се “спасите“ од вишокот на килограми.
од Сања Шијаков |
Прекумерно потење - непријатна појава за време на летниот пе
Иако изгледа како тривијален проблем, зголеменото потење е непријатен и видлив проблем, од кој страдаат околу 4% од луѓе
од Сања Шијаков |
5 причини зошто треба да јадете овошје за појадок
Јадењето овошје за појадок е здрав начин на живот. Пробајте го ова за себе и ќе ги видите придобивките. Еве 5 од нив:
од sanya |
Ова растение лечи рак и леукемија!
Овој напиток е потполно природен па може да го пиете без никаква грижа паралелно со било каква терапија. Многу луѓе тврд
од sanya |
Коментари

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.025696992874146&server_load=0.01&session=512d3efd2a596d2c6345c11ce1f66058&url=romanticni.mk%2Fzdravje-ubavina%2Fchokoladoto-gi-sogoruva-mastite-3072&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=54.87.61.215): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72