Online: Членови: 0 | Гости: 106
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

На кои места најпрво губите килограми

И мажите и жените губат повеќе килограми на различни места, пред се поради различната конструкција. Секој пат кога ќе „додадете“ некое кило повеќе, тие најпрво се гледаат на вашите бутови, колкови и стомакот.

Тие кај женското тело се најкритични места, односно магнети за лепење на килограмите.

 

Дали приметувате разлика од кај вашата пријателка кај вас обемот на струкот или се смалува или ви се смалуваат нозете, додека нејзиниот горен дел е помал и на лицето и се гледа дека ослабела?

Фактот е дека вишшокот килограми секој од нас го губи на различни места. Неодамнешна студија покажала дека доколку се трудите да целите на одредено подрачје за слабеење, не можете нужно да го контролирате телото.

Поедини делови од телото природно и брзо се ослободуваат од масните наслаги, а експертите објаснуваат и зошто. Жените природно имаат повеќе поткожни масти, вид на маст која се таложи под кожата и која добар дел е одговорна за женските облини.

Додека мажите на прво место го губат обемот во пределот на стомакот, жените губат тежина долж целото тело, задржувајќи го до самиот крај слојот на бедрата и колковите. Кога е во прашање губиткот на килограми, генетиката е пресудна. 

 

Дали е некако можно прво да изгубите масни наслаги на стомакот?

Во современиот свет се е можно па и тоа, иако во суштина класичниот режим на вежбање тоа не може да ви го обезбеди.

Имајте на ум дека кога вежбате вашиот комплетен метаболизам се забрзува, а тоа ви помага да се ослободите од мастите кои се наталожиле и на стомакот. 

Можеби тоа вам нема да ви значи многу, но повеќе здравје зависи од малку маснотија, во пределот на стомакот со тоа не форсирајтепремногу губење на појасот за спасување. Колку и да ви треба време да формирате масни наслаги во та регија, толку во просек ви треба од нејзе да се ослободите.

Губитокот на маснотии е маратон, а не спринт. 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка