Online: Членови: 0 | Гости: 219
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Дали сте помеѓу нив? Пет хороскопски знакови кои имаат најниски критериуми при избор на партнерите

 

 

Со години, кај луѓето често се случува да ги спуштат критериумите при прилика за избор на партнерите, плашејќи се дека нема да најдат љубов на својот живот и така ќе останат сами.

 

 

 

Стрелец

 

Стрелецот кај скоро сите луѓе може да најде нешто што му се допаѓа, што е добра особина. Тие сакаат да се забавуваат и да се гледаат со многу различни луѓе. Имаат големо срце, но и проблеми со поврзувањето. Штом односот почне да личи на нешто сериозно, Стрелецот губи интересирање.

 

Бидејќи не сакаат срцето да им биде скршено, полесно им е да бидат во врска со луѓе за кои знаат дека нема да се поврзат.

 

 

 

Риби

 

За љубовта на Рибите им е многу важна. Тие се многу фер кога се во врска и понекогашна луѓето им даваат шанса бидејќи им е жал и затоа што не сакаат да ги повредат. Проблемот со тоа е што Рибите сакаат да бидат несебични бидејќи поради тоа се согласуваат на помалку од тоа што можат да имаат и што залужуваат. Припадниците на овој знак не бараат многу, бидејќи ги спуштиле своите критериуми колку можат, па завршуваат со оние кои не се вредни ни на нив ни на нивната љубов

 

 

 

Овен 

 

На Овните во нивниот живот им се случуваат многу работи, па немаат време ни енергија да ги дискриминираат оние кои сакаат да се забавуваат со нив.

 

Овновите се нетрпеливи и не сакаат да си го трошат времето барајќи совршена личност.  

 

 

 

Вага

 

Вагите умеат да бидат површни и да се занесат по нечиј изглед до таа мера што не обраќаат внимание на тоа дали се компатибилни со нив. Тие премногу енергија трошат на погрешни работи, наместо да проверат дали некој има вредност и интересирања слични на нивните. Не е ретскотс Вагата да се забавува со некој со кој не си одговара само поради тоа што таа личност е убава.

 

 

 

Водолија

 

Водолојата е позната по тоа што има широк опсег на луѓе со кои се дружи. Таа е многу независна и понекогаш умее да делува далеку и резервирано. Искажување на емоции може да предизвика непријатности кај нив, па кога влегуваат во врска најчесто не бараат емотивна поврзаност.

 

Повеќе сакаат да се дружат со личности без драма, отколку да бидат во врска со една личност која бара емотивна поврзаност.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full