Online: Членови: 0 | Гости: 85
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Хороскопски знаци кои не можат да најдат заеднички јазик - Пријтелството помеѓу нив е невозможно!

Пријателството е важен дел од животот на секој од нас, а за биде вистинско и искрено потребно е двете страни да дадат свој максимум, и меѓусебно да се поддржуваат.Меѓутоа на некои хороскопски знаци не им судено да бидат пријатели.

 

Овен и Рак

Станува збор за грижливи хороскопски знаци, но истотака и Овен и Ракот сакаат да држат се под контрола. Всушност поради тоа, помеѓу нив често доаѓа до несогласувања и кавги.

Овенот прави конфликти бидејќи неговото мислење му е на прво ниво.Додека Ракот често се чувствува повреден.

 

Бик и Јарец

Овие два хороскопски знаци се многу слични. Цврсто стојат на земјата, одговорни се и влијателни. Можеби поради тоа прават конфликти.

Премногу се слични и тоа им го кочи пријателството. Тврдоглави се и поради тоа често се во расправа.

 

Близнаци и Рак

Овие хороскопски знаци всушност се секогаш тука еден за друг и меѓусебно се подржуваат.

Но, Близнаците понекогаш тешко го одрржуваат својот збор. Секогаш нешто им влетува, а на Бикот пред или подоцна ќе му „пукне филмот“.

Со оглед на тоа што Биккот е тврдоглав и го возраќа и тогаш настанува хаос. 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка