Online: Членови: 0 | Гости: 138
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Вашиот алкохолен хороскопски знак

Хороскопски знак Мартини - 21.01 - 19.02
Исклучително социјални типови, родените во знакот на мартини, немаат ништо против тоа  да бидат дел од  службени или интимни коктели. Често може да се најдат во друштво на странци. Како резултат на тоа, се јавуваат и  многу мешани бракови. Во друштво повеќе сакаат некој друг да части. Не им се отвара баш лесно паричникот.

Хороскопски знак Пиво - 20.02 - 20.03
Родените во првиот дел од периодот сакаат светло пиво, а оние родени во вториот дел – темно. Без разлика дали се светли или темни, и двата вида ветуваат светла иднина. На нив им е најважно да се во добро друштво и во опуштена атмосфера.   Жените Пива се секогаш на дофат, а мажите Пива знаат зошто.

Хороскопски знак Ракија - 21.03 - 20.04
Најшаренолики се родените под знакот на Ракијата. Со право Македонецот вика: ” Мириса на ракија, а не на едноставноста! ”. Жената од овој знак понекогаш ја нарекуваат ” слаба ракија ”, но често таа се покажува многу јака и силна.
Мажот Ракија е со лут темперамент. Не станува од масата до сабајле, само за да го прескокне мамурлакот. Хороскопскиот знак Ракија сите ги мава во глава, и глупавите, и паметните, ама таму кај што треба : првите во нозете, вторите во главата.

Хороскопски знак Водка - 21.04 – 21.05
Лицата родени под знакот на Водката се со широко срце. Жената Водка можете да ја поседувате физички, но духовно- никогаш.
Мажот Водка е повеќе од брат – со него секогаш може да се дознае за некое случување или интересен настан.
Родените во знакот на Водката немаат проблеми во сексот, бидејќи се подеднакво добри и во кревет и под него.

Хороскопски знак Вино - 22.05 – 21.06
Родените во првата половина на хороскопскиот знак се Бело вино, а во втората половина – Црвено. Првите ги преферираат ладни , а вторите – на собна температура, но и двата вида се добро прифатени, бидејќи, како што тврдат древните римјани, во овој знак е вистината.Слатко им е –  и почнат ли со пиење, запирање нема. И не љубоморни, доколку сте биле на пијачка со некој од другите знаци во хороскопот. Во сексот, сепак можат да ви понудат нешто од што ќе ви се качи шеќерот, од што другиот ден боли глава и се појавуваат киселини, но тоа се ризиците на слаткиот живот.

Хороскопски знак Рум - 22.06 – 22.07
Лицата родени во овој знак, цврсто стојат на нозе во сите животни ситуации.Тоа се луѓе авантуристи чие мото е : ” Сите патишта водат кон Рим! ”. Подготвени се за револуции – како социјални, така и сексуални. Способни се да  убедат секого да ги даде последните пари за добра пијачка во друштво.

Хороскопски знак Виски - 23.07 – 23.08
Родените во знакот на Виски се достапни, но не за секого. Во нивните погледи речиси секогаш треперат коцки мраз. Жената Виски по правило е со повеќе мраз, што е сигурен знак дека ќе ве освои. Мажот Виски не паѓа подолу, напротив – секогаш е на врвот. Но на мажот Виски неможе да му се верува. Многу е вешт во манипулации и секогаш сака да пие сам.

Хороскопски знак Бренди - 24.08 – 23.09
Родените под знакот Бренди  се добри партнери – скромни, но доволно деловни. Многу често, знаат да бидат  интимни во бизнисот, а деловни во сексот. Жената Бренди гледа повеќе на кафе, отколку во очи. Мажот Бренди пак сака да си ја гледа работата. Сака да пие и не го интересира кој е брендот на пијачката која ја пие. Важно му е да се постигне ефектот.

Хороскопски знак Јегер - 24.09 – 23.10
Родените во знакот на Јегер, вешто бираат со кого ќе пијат. Сакаат да одат во места со убава атмосфера и да се дружат со луѓе кои ги прават среќни. Не ги интересира кој што пиел и каде пиел-оговарањата им ги оставаат на другите знаци. Жената Јегер многу ретко менува партнери заради тоа што ретко кој ги задоволува нејзините критериуми. За разлика од неа мажот Јегер е тотална спротивност.

Хороскопски знак Џин - 24.10 – 23.11
Навидум затворени, родените во знакот Џин секогаш се способни да ве изненадат.
И жената Џин, и мажот Џин можат да создадат хармонично семејство. Но, не смее да им се дава премногу слобода. Првата шанса ќе ја искористат за да частат пијачка со некој друг знак од спротивниот пол.

Хороскопски знак Коњак - 24.11 - 21.12
На жената родена во знакот на Коњак не се обидувајте да и симнувате ѕвезди, туку однесете ја во хотел со 5 ѕвезди. Тоа е она кое ќе ја освои.
Сличен е и мажот Коњак кој го интересира единствено забава и добар провод.

Хороскопски знак Мастика - 22.12 - 20.01
Родените во знакот на мастика се ладни надворешно, но токму со тоа ги привлекуваат другите.  Жената мастика е идеална жена, симбол на семејниот мир и хармонија. Нема да ја видите како се опива по дискотеки. Мажот мастика е способен на се – особено го привлекува жената Јегер на чиј шарм неможе да одолее.


Извор: Среќа.мк

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.