Online: Членови: 0 | Гости: 212
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

3 хороскопски знаци кои го кријат вистинското лице: Често вешто „глумат“

Тие сакаат да бидат видени од луѓето во „поинакво светло“

Доколку имате чувство дека во ваша близина има личност на која не можете да и верувате и на која „стомакот“ ви вели дека е неискрена, а сепак, од друга страна, изгледа премногу „пристојно и убаво“, познавачите на ѕвездите велат дека можеби ја прашуваш во кој хороскопски знак е родена, бидејќи тоа може да ги потврди твоите сомнежи.

 

1. Риба

На врвот на листата е овој воден печат. Начинот на кој Рибите зборуваат ги прави нивните вистински мисли мистерија. Сакаат да се преправаат дека се друштвени и фини, па често оставаат впечаток на личност која ве сака.

 

Во реалноста, тие често се луѓе кои се пребирливи и тешко се задоволуваат. Под нивната очигледна добрина, секогаш има барем малку злоба.

2.Девица

Девиците секогаш се трудат да бидат на врвот на социјалната скала. Тие имаат способност многу манипулативно да ги наведат повеќето луѓе да прават што сакаат.

 

Поради нивната тајност, не е секогаш јасно кои се нивните мотиви, а често се претставуваат како лажно љубезни. Девиците знаат да бидат слаткоречиви и да се „одглумат“ до тој степен што добивате впечаток дека сте во контакт со дива личност, која од друга страна е подготвена да ве „сопне“ само доколку не го исполните она што таа тргна да прави.

3.Бик

На трето место се Биковите. Повеќе би сакале да молчат отколку да ги повредат чувствата на другите луѓе. Но, од друга страна, тие имаат тенденција да не го покажуваат она што го мислат и да се „продаваат“ на многу пољубезни, поалтруистички и трпеливи луѓе отколку што навистина се. Многу е тешко да се знае што навистина мислат или знаат за некоја ситуација.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full